Основні принципи надання інтерв'ю

Вітаю Вас, шановні тренери та спортсмени! Мене звуть Марина Говорухіна. Я - PR-менеджер, блогер та автор "Забороненої книги: як зробити вашу організацію успішною та впливовою". За своїми обов’язками я повинна не тільки займатися формуванням і підтримкою позитивної суспільної думки підприємства, де я працюю, але й вміти спілкуватися із представниками ЗМІ. Я дам вам поради і навчу як правильно розмовляти із пресою, що казати, а про що краще промовчати. Як поводити себе, що вдягати, як сидіти, якщо ви знаходитесь у ТВ студії. Як довго мовчати, якщо ви даєте інтерв'ю на радіо або бесіду просто записують на диктофон. Ці поради допоможуть вам почуватися вільно, спокійно, справляти враження на представників ЗМІ та глядачів. Отже, перш за все, я поділюсь з вами принципами, яких треба дотримуватись не тільки під час бесід із журналістами, але і просто у житті.

Як впоратися з неприязним ставленням

У рідкісних випадках ви можете виявити, що журналіст ставиться до вас вороже. Зазвичай такі технології призначені для політичних інтерв'ю або кризових ситуацій, а не для співрозмовників, які допомагають «звичайним» новинам або статтям.

Як боротися з хвилюванням перед інтерв'ю

Одна з найперших реакцій на інтерв’ю, тим більше на початку публічної кар’єри, – хвилювання. Хтось не спить ніч перед ефіром, хтось навпаки раптово відчуває страх, коли уже ввімкнулася камера. Таке трапляється досить часто. Досвід показує, що хвилювання має чіткі показники, воно є обмеженим у часі і зсередини відчувається значно (!) гірше, ніж виглядає ззовні. Тремтіння рук, задуха, почервоніння, прискорене серцебиття – ці явища приходять раптово і починають самі себе посилювати. Ви відчуваєте, що починаєте нервувати. Далі хвилюєтеся, що рознервувалися. Починаєте говорити і тепер уже метушитися, бо хвилювання не дозволяє нормально говорити, через це, звісно, пригнічуєтеся ще більше.

Ви у радіоєфірі

Чим надання інтерв'ю на радіо відрізняється від телеінтерв'ю? Перш за все тим, що ви спілкуєтесь у невеличкій кімнаті, де стіні покрити звукопоглинаючим матеріалом і не має вікон. Коли ви вперше приходите у радіостудію, це створюю для вас незручності. Складається враження, що ви у скрині. По-друге, кількість людей дуже обмежена ( радіо студії, як правило, це невелички приміщення), але вас чує дуже велика кількість людей. По- третє, коли радіослухачі ставлять вам запитання, ви не бачите їх обличчя, що також створює дискомфорт. Вам доводиться по голосу здогадуватись їх настрій. Але до всього цього звикаєш вкрай швидко, тому що радіожурналісти - люди з досвідом і про всі ці проблеми знають і вміють створити таку атмосферу, в якій вам буде дуже зручно. Я ж надам вам поради, як правильно поводити себе під час такого інтерв'ю і на що треба звернути увагу. Отже:

Вас запросили до телестудії

Якщо вас запросили до ТВ-студії, слід, перш за все, з'ясувати:

  • Який характер програми - пізнавально –розважальний чи виключно спортивний?
  • Чи йде програма наживо чи у запису?
  • Хто ведучій?
  • Яка її тривалість?
  • Це бесіда один на один чи участь приймають декілька осіб?
  • Хто ці люди?
  • Хто виступає у якості головного героя чи це бесіда рівних партнерів?
  • Чи запрошені глядачі у студію?
  • Чи будуть питання від глядачів?

2016 ©Української федерації фігурного катання на ковзанах.

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на ufsf.com.ua.