15-річна Анастасія Архіпова виграла чемпіонат України серед юніорів у жіночому одиночному катанні. На змаганнях, які тривають на столичній Льодовій арені, вона набрала за підсумками двох прогрмам 181.09 балів і вдруге поспіль піднялася на найвищу сходинку п`єдесталу.

Учениця Марини Амірханової стала практично недосяжною для решти суперниць уже після короткої програми, показавши безпомилковий її прокат. Вона чисто виконала каскад потрійний лутц+потрійний тулуп, отримала «плюси» на потрійному фліпі та всіх нестрибкових елементах і відірвалася від Анастасії Гожви, яка йшла другою, майже на 10 балів. Проте у довільній програмі не все складалося так безхмарно, як у короткій. Архіпова припустилася ряду помилок у стрибковій частині, зокрема, їй уже не підкорився згаданий каскад, потрійний лутц, потрійний фліп… На лідерські позиції ці невдачі не вплинули, але фігуристка залишила лід засмученою.

«Мабуть, я не допрацювала на тренуваннях. Зараз, напередодні двох важливих турнірів (зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль та чемпіонат світу серед юніорів – авт.) потрібно серйозно попрацювати і підійти до цих стартів максимально підготовленою. Насправді після «дорослого» чемпіонату України я змінила черевики і досить тривалий час звикала до них, до нових лез. Через це трохи втратила у техніці, довелося її поновлювати. Начебто все складалося успішно, але, бачу, що треба все ж на тренуваннях докладати більших зусиль», – заявила спортсменка.

Анастасія заперечила, що, можливо, її дещо розслабляє не досить сильна для неї конкуренція на юніорському чемпіонаті. «Ні, у жодному разі! Я би не сказала, що конкуренція слабка.  Молодші фігуристки підростають, багато хто прогресує і уже стрибає потрійні, тому я ніколи не розслабляюсь. Крім того, я також орієнтуюся на міжнародні старти, де суперництво досить жорстке. Хочеться більше вигравати на міжнародному рівні. Я поставила собі за мету: на ЄЮОФ та  чемпіонаті світу відкатати обидві програми чисто. Тут з короткою я добре впоралася, а от з довільною зазнала невдачі», – сказала чемпіонка України. Нагадаємо, що Анастасія Архіпова також двічі здобувала перемогу на національному чемпіонаті серед дорослих спортсменів.

Друге місце на ЮЧУ посіла Анастасія Гожва, яка набрала загалом 150.98 балів. Фігуристка зізналася, що швидко «відійшла» від хвилювань на нещодавньому чемпіонаті Європи в Мінську, де дебютувала, оскільки відразу приступила до тренувань. За її словами, працювала,здебільшого, над зв`язками стрибків, щоб більш впевнено йти на виконання цих елементів. У сьогоднішній довільній спортсменка ще мала проблеми зі стрибками, хоча й довела, що швидко набирає належну форму після тривалої перерви,пов`язаної з серйозною травмою.

Бронзову нагороду отримала талановита юна одеситка Єва Шульга, яка, вдало виконавши довільну програму, піднялася до призового місця з п`ятої позиції, на якій вона перебувала після короткої програми. Її результат 126.89.

НАСТЯ ПРИЗ

Прокоментувати виступи юніорок ми попросили члена президії Української федерації фігурного катання на ковзанах(УФФК), суддю Міжнародної спілки ковзанярів (ISU) Ірину Медведєву:

«Під час церемонії нагородження я побажала обом Анастасіям  показувати такі ж результати і на європейському рівні. Адже технічно вони не відстають від найсильніших фігуристок, а, може, й виграють,наприклад, в обертаннях. На жаль, Архіповій не вдалося уникнути помилок у довільній програмі, але ж варто пам`ятати, що цей сезон для неї був непростим через важку травму. З цієї причини вона не мала постійного змагального досвіду. Але потенціал у Насті великий. Знаєте, сьогодні мені сподобалося те, що вона, припустившись помилок, на початку програми, змогла зібратися і закінчила виступ, так би мовити, на позитиві, з усмішкою, тобто у неї не сталося спаду. Хочу зазначити, що змагання юніорок цьогоріч проходили на значно вищому технічному рівні, ніж у минулі роки. В арсеналі багатьох спортсменок присутні потрійні стрибки, чимало фігуристок продемонстрували цікаві обертання. Відзначу у цьому контексті,зокрема, третю призерку Єву Шульгу. Але й ціла низка інших учасниць показували технічну грамотність».

Завтра,6 лютого, танцювальні дуети виступлять з ритмічним танцем, а спортивні пари та юнаки вийдуть на лід з короткими програмами.

Чемпіонат завершиться 7 лютого.