Українські фігуристи знову опинилися у центрі уваги справжнього свята,яким стала зустріч у столичному аеропорту «Бориспіль» членів національної збірної – учасників Х111 Європейського юнацького олімпійського фестивалю,що завершився в турецькому місті Ерзурум.

Найбільше оплесків,квітів та вітань дісталося трьом медалістам фестивалю і серед них – юна фігуристка Анастасія Гожва. 15-річна учениця Марини Амірханової здобула срібну нагороду цих престижних змагань. За своїми оцінками вона суттєво «відірвалася» від найближчих суперниць і зайвий раз довела,що і в одиночному катанні у нас є хороша перспектива….

Сама спортсменка в інтерв`ю нашому сайту зазначила,що в Ерзурумі отримала колосальний досвід,оскільки вперше брала участь у таких великих комплексних змаганнях.

«На попередніх міжнародних турнірах,де я виступала, була зовсім інша атмосфера. Там не було такої потужної командної підтримки,коли на мої виступи приходила вся наша збірна,а я,відповідно, ходила вболівати за українців в інших видах спорту. Це надзвичайне відчуття!», – заявила Анастасія.

Щодо своїх прокатів вона сказала,що,зокрема, у довільній програмі їй було важко виступати – злий жарт зіграв той факт, що каток розташовано на високогір`ї і це «тиснуло на горло».

«Я виконала перший аксель,потім потрійний лутц,але упала з потрійного фліпа. Дуже цим незадоволена,адже на тренуванні таких зривів не допускаю, тобто спокійно стрибаю потрійний фліп, розучую його у каскаді і жодних проблем досі не було. Після цього я стрибнула потрійний сальхов і далі всі елементи пішли добре», – розповіла фігуристка.

Тепер,повідомила Анастасія, вона разом з тренером проведе «роботу над помилками» і посилить підготовку до чемпіонату України серед юніорів,який буде відбірковим на світову першість у цій віковій категорії. «Я хочу вивчити нові елементи і дуже хочеться включити нарешті до програми каскад «три-три», – заявила юна фігуристка.

Її тренер Марина Амірханова додала,що задоволена результатом своєї учениці,який приніс їй заслужену срібну нагороду. 

«Я не маю особливих претензій до виступу Насті у короткій програмі,після якої вона отримала велику перевагу у балах перед своїми суперницями. Але я незадоволена її виконанням довільної. Тому зараз будемо посилено працювати над слабкими місцями», – сказала Марина Амірханова.

В олімпійському фестивалі в Ерзурумі брав участь ще один представник українського фігурного катання – Ян Ткаліч. 16-річний учень В`ячеслава Ткаченка завершив змагання на дев`ятому місці. Юний спортсмен з Дніпра вийшов на лід міжнародних змагань лише вдруге у своїй спортивній кар`єрі. Тому можна сказати,що і Ян повернувся додому не з порожніми руками,адже досвід,якого він набув на змаганнях такого високого рівня, також є чималим здобутком. А такий талановитий фігурист як Ткаліч з часом неодмінно конвертує його у перемоги. 

Під час зустрічі в аеропорту «Бориспіль» фігуристів та їх тренерів привітали керівники Української федерації фігурного катання на ковзанах(УФФК) – голова опікунської ради Ганна Турчинова, генеральний секретар Анастасія Макарова,член президії Людмила Михайловська. 

Медалістів та усю збірну вітали президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка,заступник міністра молоді та спорту Микола Мовчан,представники федерацій,фізкультурно-спортивних товариств,батьки та рідні спортсменів, журналісти.