Українські фігуристи виступлять у трьох дисциплінах на зимових Юнацьких олімпійських іграх (ЮОІ), які відбудуться 9-22 січня 2020 року в Лозанні (Швейцарія).

Про це нашому сайту повідомила генеральний секретар Української федерації фігурного катання на ковзанах (УФФК) Анастасія Макарова.

«Україна вже мала дві прямі квоти на участь у змаганнях фігуристів  – в парному катанні та спортивних танцях на льоду. Їх було  отримано за результатами останнього чемпіонату світу серед юніорів, який проходив на початку року в Загребі (Хорватія). Ще одне квотне місце для нашої країни –  в одиночному катанні юнаків «заробив» на етапах юніорської серії Гран прі Іван Шмуратко. На жаль, не вдалося повторити цей успіх дівчатам, тому, відповідно до правил відбору, претендентка від України на участь в турнірі одиночниць, опинилася в статусі «шоста запасна»,- розповіла Анастасія Макарова.

Генеральний секретар УФФК також нагадала, що для фігуристів-учасників ЮОІ встановлено вікові обмеження. Всі одиночники та дівчата в парному катанні та спортивних танцях на льоду мають бути народженими в період 1 січня 2003 року – 31 грудня 2005 року, а хлопці в парному катанні та спортивних танцях на льоду – 1 січня 2001 року – 31 грудня 2004 року.

Щодо того, хто саме з українських фігуристів представлятиме нашу країну на масштабному юнацькому форумі, Анастасія Макарова зазначила, що наразі ще рано говорити про конкретні прізвища. «Склад команди затверджуватиме Президія національної федерації», – уточнила вона.

Зимові Юнацькі олімпійські ігри є найпрестижнішими олімпійськими змаганнями для спортсменів у віці від 15 до 18 років. Ця подія відрізняється від інших спортивних заходів для молоді, оскільки, крім суто спортивного аспекту, включає в себе унікальну програму з культури та освіти, засновану на п’яти основних темах: олімпізм, соціальна відповідальність, розвиток навичок, самовдосконалення, а також здоровий спосіб життя.

У ЮОІ-2020 візьмуть участь 1880 спортсменів, які мешкатимуть в Олімпійському селищі.