Переможці та призери міжнародного турніру зі спортивних танців на льоду пам’яті Людмили Михайловської увійшли в його історію, ставши першими медалістами змагань, які щойно започатковано.

У дебютних стартах LuMi Dance Trophy, які відбулися в Одесі, взяли участь танцювальні дуети різних вікових категорій. В «дорослій» групі найвищу нагороду із загальним результатом 152.56 балів вибороли білоруси Вікторія Семенюк та Ілля Юхімук. Серед юніорів переміг відомий український дует Анна Чернявська/Олег Муратов. Представники харківської танцювальної школи були найсильнішими як у ритмічному, так і довільному танцях і набрали загалом 148.91 балів. Два одеські дуети – Єлизавета Семенова/Іван Качур та Ірина Підгайна/Михайло Сандул піднялися на найвищу сходинку п’єдесталу відповідно у категоріях Basic Novice(48.83) та Intermediate Novice (72.62). Ще один дует з Одеси – Ліка Бондар/Артем Коваль переміг у категорії Advance Novice – 124.18. У цій же віковій групі, але поза програмою ISU виступили спортсмени з Ірландії Лаура Хегарті та Кевін Хегарті. За відсутності суперників вони набрали 87.62 балів.

«Ідея провести в Україні міжнародний турнір LuMi Dance Trophy мала на меті досягти декілька важливих цілей. Найголовніша з них –повернути традицію проведення в нашій країні міжнародних турнірів. Це було б найкращим виявом поваги до пам’яті Людмили Михайловської, яка зробила чималий внесок у розвиток фігурного катання не лише в Україні, але й, в якості фахівця ISU, у світі», – сказала в коментарі для нашого сайту суддя ISU, рефері турніру Анастасія Макарова.

«Радує, що так багато спортсменів, тренерів, суддів сприйняли цю ідею і виявили бажання взяти участь у наших змаганнях. На лід одеського Палацу спорту вийшли 17 дуетів з трьох країн – України, Білорусі та Ірландії. Інтернаціональною була і бригада суддів, всі вони є фахівцями ISU», – наголосила Анастасія Макарова.

Вона також зазначила, що організатори турніру дещо відійшли від стандартів проведення подібних змагань і реалізували чимало креативних пропозицій. « Учасники отримали оригінально виконані призи та подарунки. Також ми згадали чудовий спосіб,на жаль, вже майже забутий, проводити жеребкування не за допомогою комп’ютера, а, так би мовити, наживо, з діставанням номерів. Процедура була обставлена красиво, святково, атмосферно і дуже всім сподобалася», – розповіла фахівець.

Щодо подальшої долі меморіалу вона повідомила, що з огляду на успішний дебют змагань проситиме національну федерацію внести їх до календаря ISU з тим, щоб проводити турнір на регулярній основі.

Нагадаємо, Людмила Михайловська пішла з життя рік тому після важкої хвороби. Все своє життя вона присвятила фігурному катанню. Була тренером, директором ДЮСШ, у 1980 році очолила Українську федерацію фігурного катання на ковзанах і працювала на цій посаді понад 20 років. Входила до виконкому Національного олімпійського комітету України. Людмила Валентинівена успішно працювала в міжнародних інституціях, була суддею ISU, рефері та технічним контролером ISU на чемпіонатах Європи, світу та Олімпійських іграх, 12 років поспіль входила до технічного комітету зі спортивних танців на льоду.