Другий міжнародний турнір зі спортивних танців на льоду LuMi Dance Trophy, що завершився в Одесі, в нинішньому сезоні вперше з’явився в змагальному календарі ISU. Успішне проведення стартів за сприяння місцевої влади та низки спортивних організацій зміцнило позиції нового турніру. Тепер він з повним правом може називатися традиційним, а відтак спортсмени мають можливість включати одеські старти в свої змагальні плани на наступний та подальші сезони, а організатори – планувати реалізацію нових ідей.

«Ми справді прагнемо розширити можливості LuMi Dance Trophy і дещо змінити їх формат з тим, щоб до нас приїжджало якомога більше учасників, а Україна сприймалася світовою спортивною спільнотою як країна, де міжнародні заходи проводяться організовано, чітко та на належному рівні»,- сказала одна з організаторок турніру, суддя ISU, генеральний секретар Української федерації фігурного катання на ковзанах (УФФК) Анастасія Макарова в інтерв’ю сайту УФФК.

«Це висока мета і ми вирішили йти до неї поетапно, щоб не втрачати на якості. Якщо торішні дебютні змагання були, я би сказала, тестовими, то цьогоріч – повноцінними міжнародними  монокатегорійними. А в наступному році плануємо підключити одиночне та парне катання в категорії Senior. І так, крок за кроком, вийти на всі категорії», – пояснила Анастасія Макарова.

Вона також зазначила, що організаторів дуже порадував той факт, що попри складну ситуацію так багато спортсменів, тренерів, суддів виявили бажання взяти участь в LuMi Dance Trophy.

«Змагання відбувалися в усіх вікових групах і загалом на лід вийшло 28 танцювальних дуетів з шести кран світу. Для деяких наймолодших учасників це був перший міжнародний турнір і їм було в кого повчитися. Зокрема, чудовий прокат своїх танців продемонстрували наші дуети Олександра Назарова/ Максим Нікітін, Марія Пінчук/Микита Погорєлов, танцюристи з Кіпру Ангеліна Кудрявцева/Ілля Каранкевич, білоруси Вікторія Семенюк/Ілля Юхимук», – розповіла Анастасія Макарова.

За її словами, програма турніру не вичерпувалася лише змаганнями. Наприклад, відбулася зустріч представників УФФК з міським головою Одеси Геннадієм Трухановим, яка, на думку генерального секретаря федерації, «надасть нового поштовху розвитку фігурного катання в обласному центрі». Для юних фігуристів одеської спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву «Крижинка» провів на льоду майстер-клас олімпійський чемпіон Віктор Петренко. Велику допомогу у проведенні різних заходів надавала директорка означеної школи Наталя Тютюнник та голова відокремленого підрозділу УФФК в Одеській області Герман Коган, котрі першими відгукнулись на ініціативу започаткування в Одесі великого міжнародного турніру з фігурного катання.

«Насправді під час організації турніру та його проведення ми постійно відчували підтримку та сприяння великої кількості небайдужих людей – представників міської влади, спортивних, громадських та міжнародних організацій. Так, наш турнір взяв під свій патронат НОК України, відчутно допомагали Почесні консули Республіки Кіпр та Франції, керівник правління Одеського дипломатичного клубу, інші меценати, небайдужі до нашого виду спорту»,- наголосила Анастасія Макарова.

Вона також повідомила, що вже нині є низка цікавих ідей, які будуть застосовані на наступному LuMi Dance Trophy. Наприклад, під час спілкування із закордонними колегами було вирішено, крім змагань, провести міжнародний семінар. Уже на  нинішньому турнірі голова Технічного комітету ISU Галина Гордон-Полторак провела міні-семінар для тренерів щодо змін до правил на сезон 2021/2022.

«Наразі необхідно все проаналізувати та зважити і вже потім реалізовувати ті пропозиції, які зараз маємо», – підсумувала генеральний секретар УФФК.

Нагадаємо, турнір-меморіал LuMi Dance Trophy присвячений пам’яті відомого фахівця Людмили Михайловської, яка зробила великий внесок у розвиток фігурного катання в Україні та світі. Людмила Валентинівна тривалий час очолювала Українську федерацію фігурного катання на ковзанах, успішно працювала в міжнародних інституціях, була суддею ISU, рефері та технічним контролером ISU на чемпіонатах Європи, світу та Олімпійських іграх, 12 років поспіль входила до технічного комітету зі спортивних танців на льоду.