Українська фігуристка Анастасія Шаботова посідає друге місце після виконання короткої програми на міжнародному турнірі пам’яті Деніса Тена, який є етапом серії Challenger.

Змагання розпочалися сьогодні в Нур-Султан (Казахстан) і відбуваються в чоловічому та жіночому одиночному катанні, а також в спортивних танцях на льоду.

Анастасія стартувала з короткою композицією, поставленою під «Щедрик» Леонтовича і отримала за її виконання 63.92 балів. Спортсменка вперше в цьому сезоні стрибнула потрійний аксель, але не докрутила його. Також судді зафіксували неясне ребро на потрійному фліпі, була помарка і в каскаді. Водночас учениця Світлани Панової показала найвищу серед учасниць технічну оцінку – 37.12. За компоненти вона отримала 26.80.

Лідирує білоруська спортсменка Вікторія Сафонова – 66.14, третє місце у Катерини Рябової (Азербайджан) – 63.77.

В турнірі чоловіків українець Іван Шмуратко чисто виконав коротку програму, стрибнувши «на плюси» потрійний аксель, каскад потрійний лутц+потрійний тулуп та сольний потрійний фліп, але втратив бал за перевищення часу катання. Поки що він посідає четверте місце з результатом 76.93.

Виграв коротку програму росіянин Петро Гуменнік, який уже до першого виступу включив два стрибки у чотири оберти і успішно впорався з ними  – 91.84. Друга позиція у ще одного російського фігуриста Марка Кондратюка – 84.79. Естонець Михайло Селевко йде третім – 78.80.

В Нур-Султані відбувається також міжнародний турнір пам’яті Деніса Тена, який не входить до серії Challenger.В ньому бере участь українська спортивна пара Софія Голіченко/Артем Даренський. Після короткої програми учні Лілії Батутіної посідають 7-е місце – 55.89.