15-річна українська фігуристка Анастасія Шаботова виборола для національної команди квоту на зимову Олімпіаду-2022 в жіночому одиночному катанні. 

На турнірі Nebelhorn Trophy в Оберстдорфі, який є другим етапом кваліфікації на Ігри в Пекіні, учениця Світлани Панової набрала 177.70 балів за підсумками двох програм. Це дало їй можливість посісти загальне п’яте місце і здобути одну із шести олімпійських ліцензій, які розігрувалися в жіночому катанні. 

Після короткої програми Анастасія була на п’ятій позиції. В довільній вона виступала  під музику з фільмів про Джеймса Бонда, добре впоралася з технічним контентом і показала кращий свій результат в сезоні у цьому виді – 116.21 балів. У довільний програмі українська фігуристка стала четвертою, обійшовши технічною оцінкою Алексію Паганіні з Швейцарії, яка після першого виступу була другою. 

Призова трійка турніру виглядає так:  1. Аліса Лью (США) – 207.40,  2. Катерина Куракова (Польща) – 193.58, 3.Вікторія Сафонова (Білорусь) – 190.29. 

Нагадаємо,олімпійська ліцензія в жіночому одиночному катанні – третя для України у фігурному катанні. Ще дві – у чоловічому одиночному катанні та спортивних танцях на льоду вибороли на березневому чемпіонаті світу-2021 у Стокгольмі відповідно Іван Шмуратко та дует Олександра Назарова/Максим Нікітін.

Зимові Олімпійські ігри відбудуться 4-20 лютого 2022 року в Пекіні. У фігурному катанні максимальна кількість місць – по 30 в одиночному катанні чоловіків та жінок, 23 танцювальних дуети, 19 спортивних пар.