Українська фігуристка Анастасія Шаботова отримала фінансову допомогу від Міжнародної спілки ковзанярів (ISU) для підготовки та участі у важливих міжнародних змаганнях сезону 2020/2021.
Про це нашому сайту повідомила генеральний секретар Української федерації фігурного катання на ковзанах(УФФК) Анастасія Макарова.
«Спортсменку було заохочено в межах програми Development (розвитку) , запровадженої ISU для юніорів, які виступають в одиночному катанні, парному катанні та спортивних танцях на льоду», – уточнила Анастасія Макарова.
Вона поінформувала, що стипендія у розмірі від 1 до 6 тисяч доларів США для одиночників та від 2 до 7.200 тисяч доларів США для пар(на двох) надається за результатами юніорського чемпіонату світу. При цьому місце, яке посів спортсмен чи пара не береться до уваги, головне – потрапити до фіналу, виступити з довільною програмою та зарекомендувати себе як талановитих та перспективних фігуристів.
Водночас, зазначила генеральний секретар УФФК, у цьому році суттєво змінено правила подачі заявки на отримання стипендії.
«Якщо раніше пропозиції на розгляд спортивного директора та Ради ISU вносили технічні комітети спільно з членами Development commission, то тепер національні федерації самі надавали кандидатури, враховуючи відповідні критерії. Йдеться, передусім, про участь у міжнародних змаганнях в юніорській віковій категорії та чемпіонаті світу серед юніорів, також береться до уваги вік кандидата, який має бути юніорським ще, щонайменше, в наступному сезоні. Обов’язковий пакет включав ще низку документів – спеціальну форму-клопотання та лист від національної федерації, CV з короткою біографією кандидата та його спортивні досягнення, відповіді на бліц-опитування щодо того, як буде витрачено кошти в разі отримання стипендії…Цього року означеним критеріям відповідали двоє українських фігуристів – Іван Шмуратко та Анастасія Шаботова. На жаль, клопотання щодо призначення стипендії Івану ISU відхилила у зв’язку з тим, що торік нашому спортсмену вже надавалася відповідна допомога в повному обсязі, а зараз він отримує стипендію Олімпійської солідарності від Міжнародного Олімпійського комітету. Кандидатуру Анастасії Шаботової було схвалено і вона отримала 5 тисяч швейцарських франків», – розповіла Анастасія Макарова.
Генеральний секретар УФФК наголосила, що рішення ISU про виділення фінансової допомоги зобов’язує використати означені кошти винятково для підготовки та участі у змаганнях, тобто для купівлі інвентаря, костюмів тощо. Відповідні гарантії надаються спортсменкою, її тренером та федерацією. Друга важлива вимога полягає в обов’язковому продовженні фігуристкою спортивної кар’єри як мінімум упродовж двох сезонів з моменту отримання стипендії.
Довідка. Програма розвитку ISU була заснована в 1996 році як важливий інструмент для просування і розвитку фігурного катання та ковзанярського спорту. Метою програми є збільшення кількості спортсменів, тренерів та офіційних осіб, що беруть участь в міжнародних змаганнях, покращення якості виступів спортсменів, збільшення числа країн-членів ISU, здатних забезпечити умови для розвитку конкурентоспроможних на міжнародному рівні фігуристів.
У минулому сезоні стипендію ISU отримували українські фігуристи – Іван Шмуратко, а також спортивна пара Софія Нестерова та Артем Даренський.