На двох міжнародних турнірах з фігурного катання – в Мінську та Будапешті сьогодні визначилися перші переможці та призери.

На змаганнях Ice Star в Мінську, де в жіночому одиночному катанні виступала наша Анастасія Шаботова, після довільної програми перша трійка не змінилася і українська спортсменка залишилася на третьому місці. Загалом вона набрала 167.69 балів.

У другому виступі, як і в короткій програмі, Анастасії не вдалося виконати потрійний аксель. З рештою стрибків, крім потрійного лутца, де судді зафіксували помарку, вона впоралася добре. Всі обертання були четвертого рівня, доріжка кроків – другого. За довільну програму фігуристка отримала 109.32 балів.

Переможницею стала білоруска Вікторія Сафонова – 198.08, на другому місці Анастасія Гулякова з Росії– 183.06.

В столиці Угорщини, де розігрується Budapest Trophy, українському одиночнику Івану Шмуратку не вдалося втриматися на другому місці, яке він посідав після короткої програми. Учень Марини Амірханової вперше вийшов на лід з новою довільною («Білі хмари» Людовіко Ейнауді) і виконав її чисто, продемонструвавши два чудових потрійних акселі. Інші потрійні також були оцінені на «плюси», фігурист припустився помилки лише на подвійному акселі.  Іван показав четверту суму балів як у довільній програмі – 150.07 (75.17 за елементи та 74.90 за  компоненти), так і в загальному заліку – 223.29.

Виграв турнір італієць Маттео Ріццо – 234.40. На другому та третьому місцях росіяни відповідно Дмитро Алієв – 230.63 та Олександр Самарін – 226.81.

Ще один український фігурист Андрій Кокура з результатом 166.22 посів 8-е місце. В нинішньому сезоні Андрій напрацьовує в довільній програмі тулуп у чотири оберти, цього разу він отримав за нього мінусову оцінку. Також «не пішов» у нього сьогодні потрійний аксель. Довільну програму учень Дмитра Дмитренка завершив на сьомому місці – 111.76.

В спортивних танцях на льоду українці Марія Голубцова та Кіріл Бєлобров за своє яскраве, емоційне танго в довільній програмі отримали 99.81 балів і, як і в ритм-танці, посіли четверте місце. За підсумками двох програм учні Марії Тумановської-Чайки стали також четвертими – 166.33.

На першу позицію після довільного танцю вийшли вірменські танцюристи Тіна Гарабедян/Симон Прю-Сенекаль – 181.05. Литовські фігуристи Елісон Рід/ Сауліус Амбрулевічюс, які лідирували після ритм-танцю, посіли друге місце – 181.01. На третьому рядку залишилися росіяни Єлизавета Шанаєва/Давид Наріжний – 174.90.

Завтра, 16 жовтня з короткими програмами виступлять одиночниці та спортивні пари. В категорії сеньйори Україну представляють Анастасія Гожва та Софія Голіченко/Артем Даренський. В змаганнях юніорів бере участь Альбіна Шатохіна.