На популярному міжнародному кінофестивалі «Молодість», який відбудеться  22-30 серпня в Києві, покажуть фільм українського фігуриста Андрія Кокури. Його дебютна короткометражна стрічка “Run Away” була відібрана до програми Національного конкурсу одного з найбільших європейських кінофорумів.

17-річний спортсмен, учень чемпіона Європи Дмитра Дмитренка, є режисером та автором сценарію картини. Він зіграв також одну з головних ролей. Про сюжет свого фільму, команду, яка допомагала створювати його, особливості знімального процесу та реакцію тренера на позаспортивні заняття підопічного Андрій Кокура розповів в інтерв’ю сайту УФФК. 

Андрію, ідея зняти фільм виникла під час карантину чи ви її «виношували» тривалий час?

-Я б не назвав це рішення спонтанним. Давно захоплююся кінематографом, пишу сценарії короткометражок і постійно ходжу з ідеями в голові, у тому числі і щодо того, як перенести їх на екран. В останньому сценарії уже чітко «побачив» смисловий аспект, образи, емоції, думки, які хотів би донести до глядача, тобто, в своїй уяві я уже вибудував фільм і навіть організацію його зйомок.

-Ви назвали стрічку “Run Away”. Про що в ній йдеться?

-Це розповідь про двох друзів, підлітків. Вони вирішують втекти з дому і крадуть для цього авто. І ось вони «на волі», спілкуються, обговорюють все на світі, але ретельно уникають говорити про свою втечу. Лише поступово приходить розуміння, що це був необдуманий вчинок, який до того ж призвів до неприємних наслідків. Я не хотів би до показу фільму розкривати всі деталі. Скажу лише, що історія досить сумна, але й повчальна. Сподіваюся, вона не залишить глядачів байдужими.

-В такому разі розкажіть, будь ласка, як знімалася  картина та хто увійшов до вашої команди?

-Я граю одного з підлітків, а на роль його товариша запросив свого надзвичайно креативного друга Максима Бондаренка. Це одеський танцюрист і я дуже вдячний йому, що він погодився зіграти зі мною. У мене був оператор, але в останню мить у нього щось не склалося і його обов’язки взяв на себе ще один мій кращий друг Іван Шмуратко – чемпіон України в одиночному катанні. Звуком один день займався також фігурист Михайло Рудковський, а решту часу – мій тато, Валерій Кокура. Ось, власне, і вся команда.

Додам, що знімали ми на камеру, придбати яку допоміг мій дідусь, а знайомі допомогли з якісним, професійним звукообладнанням. Фільм зняли за три дні, це було в березні, на початку карантину. Потім я його змонтував, подав на конкурс і поставився до нього як до закінченої роботи, тобто, відсунув на другий план та зайнявся іншими справами. І тут – така новина від організаторів «Молодості»!

-Де ви знайшли локацію для зйомок?

-Неподалік від Києва, там якраз будинок моєї бабусі. Я їздив туди спеціально, проводив локейшн-скаутінг. До речі, велику частину фільму ми відзняли у місці, на яке наштовхнулися випадково. Це великі гойдалки, біля яких несподівано застрягла наша машина. Їх можна подивитися в Інстаграмі, я викладав тізер.

-Ви вже знаєте дату показу вашої стрічки?

-Детального розкладу «Молодості» ще немає, але він уже ось-ось з‘явиться і там будуть точні дати та час. Знаю лише, що фільм буде  показано на великому екрані в кінотеатрі «Жовтень».

-Якою ви бачите його аудиторію?

-Думаючою. Сюжетна лінія стрічки досить тонка, треба замислитися, поміркувати, щоб зрозуміти, що відбувається. Я дивився різні короткометражки і мені подобається арт-хаус. На цей жанр я орієнтувався, використовуючи, зокрема, довгі естетичні кадри. Я планую й далі знімати фільми і віддаю перевагу інтелектуальному кіно, тому постарався у своїй першій роботі реалізувати цю схильність. Дуже хотілося б у майбутньому зняти повнометражну картину, але поки що тренуватимуся на короткому метрі.

-А місце для фігурного катання в ваших планах залишається?

-Звичайно! Це поєднання – спорту та кіно допомагає мені і кататися, і знімати. Гарна ілюстрація цього – у моїй телефонній галереї, де чергуються  фото зі зйомок фільму та фото, де я, наприклад, вчу стрибок у чотири оберти. Це моє життя.

-Як сприйняв ваш тренер, Дмитро Дмитренко той факт, що у вас з‘явилося ще одне захоплення?

-Дуже позитивно. Він привітав мене з тим, що мій фільм потрапив до конкурсної програми такого поважного фестивалю. Дмитро Михайлович і сам надзвичайно творча людина, ми з ним часто говоримо на теми кіно, у нього цікаві думки, він мені допомагає порадами. Я нещодавно закінчив операторські курси і мій тренер дуже схвально поставився до цього. Тому я хочу й надалі розвиватися як у фігурному катанні, так і в кіно.

ДОВІДКА. Андрій Кокура – срібний призер чемпіонату України з фігурного катання серед юніорів, бронзовий призер чемпіонату України серед дорослих у чоловічому одиночному катанні. Увійшов до ТОП-10 фігуристів на зимових юнацьких Олімпійських іграх-2020 та зимовому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі-2019.