Попри дострокове завершення минулого сезону, 17-річний Андрій Кокура не може поскаржитися на недостатню змагальну практику. Він встиг все – виступити на двох етапах юніорського Гран прі, зимових Юнацьких олімпійських іграх, чемпіонаті Європи, до того ж став призером двох національних чемпіонатів – бронзовим серед дорослих та срібним серед юніорів. Наразі учень Дмитра Дмитренка активно готується до нових стартів, хоча й у вимушено незвичному форматі.

-Андрію, як ви організували свою підготовку в умовах карантину?

-Мабуть так, як усі – займаюся хореографією, підкачкою, розтяжкою, роблю тури на підлозі, а Дмитро Михайлович (Дмитренко) контролює мене у режимі онлайн. Я надсилаю йому відео своїх занять, він їх аналізує та дає рекомендації.

-Нещодавно Кабмін зробив послаблення для членів збірних команд, дозволивши заняття на свіжому повітрі. Ви вже скористалися цим?

-Так, звичайно, але по мінімуму. Виходжу на вулицю, передусім, для того, щоб пострибати. Вдома ж техніку не відпрацюєш, елементарно не вистачає місця. Для загального тонусу та підтримання фізичної форми виконую бігові вправи, ну і треную, наскільки це можливо, власне стрибки – аксель, каскади…

-Вас бачили на роликових ковзанах…

-Я справді катаюся на роликах, мені їх дав Дмитро Михайлович. Дуже хороша річ для того, щоб не втратити відчуття їзди, відчуття ковзана. Свого роду замісне льодове тренування.

Деякі фахівці радять якийсь час походити в квартирі та виконати статичні вправи в справжніх ковзанах, звісно, в чохлах. Як вам таке?

-Прикольно! Я, між іншим, пробував це робити, але щоб регулярно, то ні. Напевне, це для того, щоб відчувати ноги в ковзанах. Щоправда, у мене для цього є ролики.

-З ким із фігуристів найчастіше спілкуєтеся?

-З Ванею Шмуратком, Кирилом Марсаком, зрештою,багато спілкуюся з усіма своїми друзями.

-Які плани щодо нових програм?

-Дмитро Михайлович уже надіслав мені музику до короткої програми. Приступити до постановки, як ви розумієте, поки що неможливо, але ідея дуже цікава! Детальніше розкажемо, коли ситуація стабілізується і розпочнеться творчий процес. А то раптом щось зміниться! Довільну програму залишаємо з минулого сезону, тобто, я продовжу виступати в образі Казанови.

– Наскільки ви оптимістичні стосовно наступного сезону?

Ну, в паніку я не впадаю і зберігаю позитивний настрій. Звичайно, є бажання швидше вийти на лід, але з цим можна впоратися, якщо продовжувати тренуватися. А це цілком можливо і в тих умовах, які ми наразі маємо.

1 3 8d81c