Для Анни Хниченкової чемпіонати України перетворюються у якийсь нездоланний бар’єр. Сильна, талановита фігуристка з Дніпра лише одного разу зуміла його подолати – у минулому сезоні вона, після п’яти попередніх спроб, зійшла нарешті на ту сходинку п’єдесталу у жіночому одиночному катанні, яку заслуговувала – найвищу.  Здавалося б, прорив стався, але на нинішньому чемпіонаті, який щойно завершився у Києві, Анна знову «віддала» перше місце, цього разу – зовсім юній Анастасії Архіповій. Можна не сумніватися, що за час, який залишився до олімпійських стартів, 23-річна спортсменка працюватиме над своїми помилками так, як вона вміє це робити – до сьомого поту. Але під час інтерв’ю, яке учениця В’ячеслава Ткаченка дала журналістам  відразу після свого невдалого виступу з довільною програмою у Києві, вона була ще не в кращому настрої… «Це був мій найгірший прокат», – відразу заявила фігуристка.

-Але ж має бути причина. Зазвичай фігуристи грішать  на ковзани,травму…

-Ні, з ковзанами було все добре, травми не було. Пояснення одне – я не впоралася зі своїм емоційним станом.

-Що вам сказав тренер після прокату?

-В’ячеслав у шоці, так само, як і я. Якщо чесно, мені легше виступати на міжнародних змаганнях, ніж на чемпіонатах України. Я не знаю, чому так відбувається, не можу пояснити.

-Як проходила ваша підготовка до олімпійського сезону? Чи достатньо було стартів?

-Так, турнірів, у яких я беру участь, цілком достатньо. Підготовку ми почали дещо раніше, це було пов’язано з термінами проведення Небелхорн трофі, де розігрувалися олімпійські ліцензії (Хниченкова виборола для України ліцензію на участь у ОІ-2018-авт.). Тоді я була не в кращій формі і з полегшенням зітхнула лише тоді, коли побачила на табло оцінки після довільної.

-Ви плануєте повернутися до каскаду лутц+тулуп у короткій програмі ?

-Працюємо  над цим. Поки що на тренуваннях він ще не зовсім стабільний, тому до короткої включили тулуп+тулуп. Мені  легше його стрибати навіть психологічно.

-Тобто, технічний контент ваших програм ще не остаточний?

-Ні. Ми будемо його переглядати під час підготовки до січневого чемпіонату Європи.

-На ваш погляд, чисте виконання каскаду 3+3, акселя та лутца у короткій гарантує вихід до довільної?

– На чемпіонаті Європи,гадаю,що так. На чемпіонаті світу було б складніше.

-У вас характерний образ у новій короткій програмі (Sorongo,Street Passions by Didulia). Чиєю була ідея обрати таку музику?

-Музику запропонував мій тренер. Ми послухали і вирішили її взяти, хоча й після довгих роздумів. Це справді характерний танець і зовнішність має бути відповідною. Зрештою, дійшли висновку, що програму треба ставити і, як бачите,не прогадали – всім сподобалося. Не можу сказати, що мені не до смаку була й попередня коротка(Godfather, Mambo Italiano), але я катала її уже другий рік, тому поміняли. Довільну ж – California Dreamin’ залишили, на мій погляд, вона дуже вдала.

-Фігуристи часто міняють тренерів, ви ж тривалий час працюєте з одним фахівцем. У чому секрет?

-З В’ячеславом ми разом на льоду уже десять років, він чудовий  тренер. Крім того, ми однодумці у багатьох питаннях, у нас є певна емоційна співзвучність…Я би сказала, що тренер став для мене другим батьком.

pic

-Ви увійшли до складу олімпійської команди України. Що це для вас означає?

-Велику відповідальність,передусім. Брати участь в олімпійських стартах – надзвичайна подія для кожного спортсмена, це потужний мотиватор для подальшого росту. До речі, свого часу саме Олімпіада підштовхнула мене до занять фігурним катанням. Пам’ятаю, у дитинстві мої батьки дивилися олімпійські змагання фігуристів і я разом з ними. Мені так сподобалося, що я попросила віддати мене на фігурне катання.

-Анно, наближаються свята з їх «солодкими» спокусами. Дозволите собі якусь смакоту?

-Що ви, після останніх змагань(чемпіонату України) мені не до свят. Я покарана.  Та й не думаю,що у мене будуть вихідні – попереду чемпіонат Європи, який проводиться у цьому сезоні трохи раніше,ніж зазвичай.

Людмила Власюк.