Двоє українських одиночників – Анастасія Архіпова та Андрій Кокура стартували сьогодні в юніорській серії Гран прі. В турнірі третього етапу, який розпочався в столиці Латвії, дівчата та юнаки  виконали короткі програми.

15-річна Анастасія Архіпова після прокату своєї нової композиції  «Meant» Єлизавети посідає сьоме місце серед 36-ти учасниць з результатом 57.30 балів. Учениця Марини Амірханової  добре впоралася зі стрибковими елементами, хоча у каскаді потрійний лутц+потрійний тулуп судді зафіксували недокрут у другому стрибку. Решту елементів, у тому числі потрійний ріттбергер, подвійний аксель, Анастасія виконала безпомилково, продемонструвавши також чудові обертання та якісне ковзання.

Техніку виконання фігуристкою елементів судді оцінили у 31.97 балів, а оцінка за компоненти склала 25.33.

Виграла коротку програму росіянка Дар’я Усачова – 69.04. Впритул до лідера йде її співвітчизниця Майя Хромих – 68.93, рівно два бали програє їй Хе Ін Лі з Південної Кореї – 66.93, яка розташувалася на третій позиції. Довільну програму спортсменки покажуть завтра, 6 вересня. Початок – о 16.35.

Перший змагальний день в турнірі юнаків став невдалим для Андрія Кокури, який показав сьогодні не кращий прокат своєї короткої програми («I Put a Spell on You»). Йому не піддався потрійний аксель, а слідом за цим і каскад, з якого фігурист упав. Водночас потрійний ріттбергер учень Дмитра Дмитренка може записати собі в актив. У підсумку Андрій отримав надто низьку технічну оцінку – 16.38, вище судді оцінили його артистичність, поставивши за компоненти 25.36 балів. З результатом 40.74 наш спортсмен виявився передостаннім у списку учасників, посівши 22-е місце.

1 2 7bf71

Лідируючі позиції після короткої програми у російського фігуриста Андрія Мозальова – 78.42. Друге місце посідає кореєць Шейєнг Лі – 77.30, третім йде Джозеф Фан з Канади – 74.09.

Довільну програму юнаки виконають 7 вересня.

Завтра боротьбу за нагороди розпочинають танцювальні дуети. Серед учасників – українці Марія Голубцова та Кіріл Бєлобров.