Брайан Бойтано ( англ. Brian Boitano ) (нар. 22 жовтня 1963 , Маунтін-В’ю ) – американський фігурист італійського походження; чотириразовий чемпіон США ( 1985 – 1988 ), дворазовий чемпіон світу ( 1986 , 1988 ); отримав золоту медаль на зимовій Олімпіаді 1988 р в чоловічому одиночному фігурному катанні .

У віці 9 років почав тренуватися у Лінди Лівер . У 1987 році Лінда Лівер запросила хореографа Сандру Безик взяти участь у створенні короткої і довільної програм для зимової Олімпіади 1988 .

Сандра Безик стала хореографом олімпійських програм Бойтано, з якими він виграв золоту медаль.

Коротка програма на музику з балету Джакомо Мейєрбера Les Patineurs була присвячена фігуристам XIX століття. У довільній програмі на музику до фільму «Наполеон» Сандра Безик створила для Бойтано образ романтичного героя, що відправляється на війну і повертається з перемогою.

У 1996 році був включений в Світовий зал слави фігурного катання і в Американський зал слави фігурного катання.

Пародійний образ Брайана Бойтано як супергероя був створений в серіях мультфільму « Південний парк » « Дух Різдва » і « Південний парк: більше, довше і без купюр ». Отримала широку популярність присвячена йому пісня « What Would Brian Boitano Do? ».

Брайан Бойтано – відкритий гомосексуал . 19 грудня 2013 року спортсмен здійснив камінг-аут , це сталося через день після того, як він був включений президентом США Бараком Обамою в склад офіційної олімпійської делегації на зимових Олімпійських іграх 2014 року в Сочі .

В даний час проживає в місті Саннівейл , штат Каліфорнія .