Фігурне катання- вид спотру, який виник на початку XIX століття, це один з найкрасивіших видів спорту. Здавалося б, звичайний рух по катку на ковзанах з додаванням елементів обертання та стрибків. Однак, багато спортсменів, які приймають участь в змаганнях, намагаються внести свою лепту в даний спорт. Хтось підкорює нові рейтинги, хтось придумує нові рухи в фігурному катанні.

Самим бурхливим був розвиток такого спорту за часів радянського союзу, багато гучних імен прозвучали саме в той час. Знали їх тоді і пам’ятають до сих пір. Звичайно, сьогодні такий спорт має місце бути, однак, сидячи біля екранів, або спостерігаючи з трибун, не відчуваєш тієї барвистості, видовищності, динамічності виступу, артистизму спортсменів, як раніше. Багатьом сучасним спортсменам дуже багато чому необхідно вчитися у майстрів.

Цілі покоління людей не могли просто відірватися від екранів. Люди знали і пам’ятали напам’ять ці імена, вони ставили їх в приклад, вони хотіли на них бути схожими.

Фігурне катання – це не тільки гарний, але і трудомісткий, жорсткий вид спорту. Починаючи з раннього дитинства, займаючись таким спортом, лише одиниці досягають світового визнання. Деякі не витримують жорсткої конкуренції, деякі стають жертвами падінь, отримують травму і назавжди йдуть зі спорту, дехто не витримує навантаження на тренуваннях. Недостатньо просто вміти кататися на ковзанах, необхідно щодня відточувати майстерність володіння ковзанами. Тут як в балеті, існують певні жорсткі рамки, які необхідно дотримуватися, якщо хочеш досягнути позитивних результатів. Важливе значення при цьому має психологічний фактор. Спортсмени не витримують тієї атмосфери, того тиску, які існують в фігурному катанні.

В даному професійному виді спорту дуже рано спортсмени стають ветеранами. Лише одиниці можуть за станом здоров’я довго протриматися в темпі. Реалізувавши себе в спорті, велика частина спортсменів займається аматорським видом спорту, тренерською діяльністю.

Сьогодні фігурне катання дуже розвинене за кордоном. Спортсмени світового значення тренуються більше на зарубіжних ковзанках. У Україні фігурне катання поступово починає «ставати на ноги». З кожним роком все більше відкривається клубів з фігурного катання для дітей і дорослих.