Юні спортсмени з 39 країн континенту відкривають сьогодні у турецькому Ерзурумі свою зимову Олімпіаду. Саме так називають ХІІІ зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль,який цьогоріч зібрав на своїх аренах понад 700 спортсменів віком від 14 до 18 років,які змагатимуться у дев`яти видах спорту.

Серед них у складі нашої національної збірної – двоє юних українських фігуристів,котрі виступлять в одиночному катанні серед юніорів та юніорок. Представимо їх:

16-річний Ян Ткаліч з Дніпра. Тренується у В`ячеслава Ткаченка. Добре зарекомендував себе на останньому чемпіонату України серед дорослих,показавши цікаві програми з досить сильним для його віку набором елементів. Проте до призового місця «не дотягнув» – завершив змагання четвертим. На міжнародній арені Ян відзначився дебютом у юніорському турнірі Гран прі: він взяв участь у шостому етапі,що проходив у Таллінні і посів 18 місце.

Кращий персональний результат,який дніпровський фігурист показав якраз у столиці Естонії, становить 134,53 бали.

На фестивалі Ян Ткаліч у короткій програмі виступить з грузинським танцем,а у довільній пролунає музика з репертуару відомої американської групи Atomic Fireballs.

15-річна Анастасія Гожва з Києва. З цією талановитою спортсменкою працює тренер Марина Амірханова. Попри юний вік Анастасія уже має дві нагороди «дорослого» чемпіонату України. У 2015 році вона стала чемпіонкою країни, а на ЧУ-2016 здобула срібну медаль.У минулому році  фігуристка взяла участь у трьох міжнародних турнірах,з них найкраще виступила у Bavarian Open в Оберстдорфі,де посіла 3 місце серед юніорок.Кращий персональний результат – 139,22 бали.

Музичний супровід короткої програми Анастасії Гожви – ча-ча-ча та латинські мелодії. Для довільної було обрано мюзикл  «Кішки» Ендрю Ллойда Уеббера.

Зазначимо,що на олімпійському фестивалі проводяться змагання лише фігуристів-одиночників. Учасники вийдуть на лід 13 лютого: спочатку з короткою програмою виступлять юніорки,потім розпочнуть боротьбу юніори.Медалісти стануть відомі 15 лютого.

Загалом в Ерзурумі змагатимуться 25 юних українців.Вони виборюватимуть нагороди у 7  видах спорту – біатлоні, гірськолижному спорті, лижних перегонах, сноубордингу, стрибках на лижах з трампліну, фігурному катанні та шорт-треку.

Фестиваль триватиме до 18 лютого.