Психологи стверджують, що взаємини між старшим братом і молодшою сестрою характеризуються певною динамікою. Моделі таких взаємин часто показують у телевізійних шоу. Дівчинка гуляє зі своїми друзями, а старший брат за нею наглядає і всіляко її захищає. Сестра завжди може звернутися до старшого брата по пораду. Спочатку між ними бувають сварки й непорозуміння, але вже за кілька хвилин вони готові стояти один за одного горою – і перед батьками також. І батьки можуть підтвердити, що багато в чому це правда. Коли діти граються у дворі, брат часто заступається за сестру, а коли брат виступає за шкільну футбольну команду, сестра стає головним уболівальником і не пропускає жодної гри.

На правах старшого брат навчає сестру відрізняти правильну поведінку від неправильної. Іноді він навіть занадто виховує сестру. Своєю чергою, для сестри брат стає об’єктом обожнювання. Вона хотіла б гратися з ним і проводити більше часу, але через різницю у віці зазвичай цього не відбувається.

Такі взаємини брата із сестрою починаються ще в дитинстві і тривають упродовж довгих років. Їм подобається бути в товаристві один одного. Вони розважаються, разом переглядають фільми і грають у комп’ютерні ігри. Коли хтось із них чогось досягає, зазвичай першим про це дізнається брат або сестра.

Багато жінок і дівчат сходяться на думці, що дівчатка, у яких є старший брат, мають багато переваг. Розгляньмо деякі з них.

1. Старший брат знайомить вас із спортом

Завдяки старшому братові ви не тільки знаєте правила гри у футбол, які ніколи б не вивчили самі, а й основні команди. Зі старшим братом ви навіть починаєте впізнавати в обличчя зірок футболу.

2. Старший брат учить вас бути жорсткою в потрібних для цього ситуаціях

Якби в дитинстві не було всіх цих конфліктів із братом і його хуліганських витівок, ви б ніколи не навчилися відстоювати себе у важких ситуаціях.

3. У майбутньому вам легше будувати романтичні стосунки, тому що ви вже багато знаєте про мислення чоловіків

Якщо хлопець замість романтичної вечері пропонує вам подивитися разом із ним футбол по телевізору, ви, напевно, не здивуєтеся. Для решти дівчат, котрі не мають старшого брата, це може стати кінцем світу.

4. Ви знаєте, якою б ви були, якби були чоловіком

Напевно, кожна дівчина хоч раз замислювалася про це, і тільки ті, хто мають старшого брата, знають про це напевно.

5. У вас є із ким цікаво провести дозвілля під час сімейної відпустки

Не кажучи вже про те, що вам завжди дістається право обрати місце в автобусі.

6. Старший брат завжди скаже вам правду

Коли хочете, щоб вас підтримали й, незважаючи ні на що, сказали, що ви найкраща, ви йдете до батьків. Але коли вам потрібна відверта думка з будь-якого приводу, краще звернутися до брата.

7. Але водночас старший брат перший зробить вам комплімент, коли ви виглядатимете чарівно

Коли ви збиратиметеся на побачення, можливо, потребуватимете погляду збоку.

8. Старший брат застереже вас від сварок із батьками, тому що він уже сам бував у таких ситуаціях

Завдяки порадам брата ви знаєте, що можна говорити батькам, а що неминуче призведе до сварки. Він відчув це на власному досвіді.

9. Старший брат захищатиме вас перед батьками

При цьому він може говорити, що ви джерело його неприємностей, але, якщо необхідно, брат стане на ваш бік.

10. Старший брат завжди допоможе вам донести важкі сумки

Із ним будь-які подорожі або похід у крамницю не будуть для вас тягарем.

11. Ви завжди маєте кому «поплакатися в жилетку»

 Хоча він може говорити, що йому нестерпно, коли дівчата плачуть (і це справді може бути саме так), брат завжди вислухає вас, якщо ви потребуватимете цього.

12. Ви завжди можете отримати від старшого брата щиру пораду

Коли брат радить вам щось, ви розумієте, що він це говорить вам щиро, а не через заздрість або ревнощі.

13. Ви маєте ким пишатися

Коли ваш брат досягає успіхів, ви відчуваєте за нього гордість і хвалитеся перед своїми друзями. Старший брат багато в чому стає для вас прикладом для наслідування.

14. Старший брат завжди вас захищає, незалежно від ситуації і місця

Молодші сестри часто чують від своїх братів, що ті готові покарати будь-кого, хто образить їхню сестру. І навіть коли брат живе своїм життям, він готовий приїхати до вас навіть серед ночі, якщо вам щось загрожує.

15. Зі старшим братом ви можете розмовляти всю ніч безупинно

У багатьох братів і сестер є спільні теми, про які вони можуть розмовляти геть усю ніч. І це стає приємним спогадом на все життя.

16. У вас є кращий друг, який завжди поруч

Поряд із вами завжди є людина, якій ви довіряєте і з якою можна поділитися своїми почуттями, попросити поради або просто розважитися. І це – велика удача.

Іншими словами, взаємини між старшим братом і молодшою сестрою – це щось особливе. Ці стосунки сповнені ніжності й любові. Часто навіть у дорослому житті, коли в кожного з’являється своя родина та своє життя, брат і сестра залишаються кращими друзями, в усьому підтримуючи один одного.

Джерело: Розвиток дитини