Справжній прогрес у вивченні мови неможливий без живої практики. Сотні зазубрених «корисних виразів», не знайшовши застосування в живій мові, загубляться в закутках пам’яті. А горезвісний мовний бар’єр долається тільки в безпосередній розмові. Індивідуальні заняття з викладачем вирішують цю проблему. Однак не всі можуть дозволити собі часті заняття, а практики потрібно більше, хорошої і різної.

На щастя, є в світі альтруїсти, що створюють чудові інтернет-проекти для мовної практики. Ми підготували добірку таких ресурсів, виходячи з популярності, зручності і можливості безкоштовного пошуку співрозмовників .

Що потрібно врахувати

Ці важливі моменти відносяться до роботи з будь-яким з ресурсів і допоможуть уникнути багатьох помилок, зберігаючи ваш час і мотивацію до спілкування.

  • Пам’ятайте, що ви практикуєте розмовні навички та тренуєте сприйняття англійської на слух. Якщо пощастить, можете знайти грамнацист, який буде маніакально виправляти кожну помилку і сипати цитатами зі словників. Але в більшості випадків це звичайні люди, яким хочеться цікаво провести час. Уточнюйте іноді незнайомі слова, а основний час приділіть вивченню культури, менталітету іншої країни.
  • Звертайте увагу на часові пояси. Часом буває складно підібрати зручний всім час. Якщо вдалося домовитися, постарайтеся не пропускати дзвінок, наступний може змусити себе довго чекати.
  • Заповнюйте профіль як можна детальніше і цікаво, щоб підвищити шанси на позитивну відповідь обраних співрозмовників. Адекватні люди, для яких англійська рідний, на цих ресурсах популярні, як кінозірки. Вдала фотографія і детально розписані інтереси допоможуть вам виділитися з натовпу бажаючих подружитися з ними.
  • Детальніше вказуйте бажані дані співрозмовника: вік, стать, місто проживання, інтереси. Такий відбір підвищує шанси знайти дійсно цікавого співрозмовника, а, можливо, і справжнього друга.
  1. italki.com

Мабуть, найпопулярніший ресурс для пошуку викладачів мов. 2 000 000 користувачів і більше 1000 викладачів – вражає.

Безкоштовна практика доступна в розділі «Спільнота», де можна вибрати партнера для мовного обміну.

Тут же, в підрозділі «Блокнот» можна публікувати свої записи англійською для виправлення і коригувати чужі.

  1. www.conversationexchange.com

Дуже цікавий проект, що пропонує можливість як листування, так і живої бесіди. Крім того, якщо ви проживаєте у великому місті, є шанс знайти носія для особистої зустрічі і спілкування.

Передбачає величезний вибір програм і майданчиків для спілкування: Skype, Facebook, Twitter, Viber, WhattsApp, iMessage і багато інших. Вибирати можна відразу на етапі пошуку партнера.

  1. www.speaky.com

Це соціальна мережа для мовної практики. Плюсом є інтерфейс – мінімалістський, але дуже зручний.

Забавна особливість: можна заробляти очки, отримуючи значки (виправив 500 повідомлень – «Добрий Самаритянин», провів 100 годин в розмові – «Олександр Белл» та інші в такому дусі).

  1. mylanguageexchange.com

Ще один великий ресурс, де «більше трьох мільйонів користувачів з 133 країн практикують 115 мов».

Є маса розділів, але не всі вони доступні безкоштовно. Звичайні учасники можуть розсилати безкоштовне “Hi” вподобаним мовним партнерам, а також отримують запити на електронну пошту. При достатньої активності і цікавому профілі є шанс знайти стоїть співрозмовника.

Ви також можете безкоштовно брати участь в словесних іграх або писати питання і пропозиції в розділі “Bulletin board”.

  1. coeffee.com

Цікавий сайт з приємним інтерфейсом. Позиціонує себе як портал для навчання мови в грі, в тому числі з носіями.

Пройшовши тест на обсяг словникового запасу, ви зможете відслідковувати свій прогрес в навчанні, отримаєте доступ до словесних ігор як з комп’ютером, так і з іншими учасниками.

Однак основна увага залучає можливість чату з мовними партнерами. Далі все залежить від вас, і сайт може виявитися лише платформою для обміну контактами.

Це тільки п’ять ресурсів з безлічі в мережі. Пробуйте, шукайте комфортний саме для вас варіант. Нехай спілкування сприяє не тільки успіху у вивченні мови, а й набуття справжніх друзів!

Автор: Євгенія Кузнєцова

Джерело: englishteacup.org