Чим надання інтерв’ю на радіо відрізняється від телеінтерв’ю? Перш за все тим, що ви спілкуєтесь у невеличкій кімнаті, де стіні покрити звукопоглинаючим матеріалом і не має вікон. Коли ви вперше приходите у радіостудію, це створюю для вас незручності. Складається враження, що ви у скрині. По-друге, кількість людей дуже обмежена ( радіо студії, як правило, це невелички приміщення), але вас чує дуже велика кількість людей. По- третє, коли радіослухачі ставлять вам запитання, ви не бачите їх обличчя, що також створює дискомфорт. Вам доводиться по голосу здогадуватись їх настрій. Але до всього цього звикаєш вкрай швидко, тому що радіожурналісти – люди з досвідом і про всі ці проблеми знають і вміють створити таку атмосферу, в якій вам буде дуже зручно. Я ж надам вам поради, як правильно поводити себе під час такого інтерв’ю і на що треба звернути увагу. Отже:

1. Посмішку можна чути.

Ви ніколи не помічали, що коли говориш по телефону, то по голосу можна здогадатись посміхається людина чи ні? Радіослухачі так само можуть “чути” посмішку. Так що,як і у випадку з телебаченням – посміхаєтеся!

2. Не користуєтесь шпаргалками.

Ви вважаєте, якщо вас не видно,то можно впертися в текст та читати його? Забудьте про це! Звук паперів,які ви перебираєте та скованість і неприродність голосу та самого спілкування , видадуть вас миттєво.

3. Говоріть закінченими реченнями.

Правильне, гарне мовлення – це ваша візитна картка.

4. Не робіть частих та тривалих пауз.

Якщо на телеекрані” картинка” цей недолік згладжує , то радіо, яке ” мовчить” виглядає вкрай дивно.

5. Не заповнюйте паузи кряхтінням, вздохами або кашлем. Це ще гірше, ніж мовчати.

6. Не використовуйте слова-паразити.

Деякі люди зовсім не помічають як часто вони використовують їх у житті, поки не прослухають себе у записі. Тому, розвивайте своє мовлення.

7. Не бійтеся уточнити формулювання питання у журналіста, якщо відчуваєте,що у питанні криється по двох.

8. Звичайно, користуйтеся і порадами, які надані для телеінтерв’ю.

Приємних вам єфірів!!