Володимир Георгійович Котін(народився 28 березня 1962 в Москві , СРСР ) – радянський фігурист , що виступав в одиночному розряді . Чемпіон СРСР , чотириразовий срібний призер чемпіонатів Європи та віце-чемпіон світу серед юніорів 1978 року. В даний час – тренер.

Почав кататися в 5 років. Спочатку виступав за «Спартак» ( Ленінград ), в 1980-і представляв «Динамо» (Москва). Перший успіх прийшов в 1978 , коли він виграв IV Зимову Спартакіаду народів СРСР в Свердловську в розряді юніорів і став 2-м на чемпіонаті світу серед юніорів . У тисяча дев’ятсот сімдесят дев’ять посів третє місце на чемпіонаті СРСР. У 1980 був другим, проте в збірну країни потрапив з наступного сезону, на першому своєму чемпіонаті Європи в 1981 зайняв 6-е місце. Гучний успіх прийшов на чемпіонаті Європи в тисяча дев’ятсот вісімдесят три , де Котин не тільки виконав складну на той час довільну програму з 7 потрійними стрибками (в тому числі потрійнийлутц , потрійний фліп і каскад подвійний аксель – Ойлер – потрійний сальхов , зайняв в цьому виді 3-е місце), але і відкатав з натхненням, загострено емоційно, затвердивши свій артистичний стиль катання (під фінальну «Тарантелу» зал аплодував в захваті, але судді оцінили виступ дуже скромно, однак виділився чемпіон світу Ален Кальмі , поставив 5,8 за артистизм). Настільки вдало артистичні здібності Котіна були розкриті завдяки успішному творчості з тренером і балетмейстером Є. А. Чайковської(його тренер з кінця 1970-х), що триває донині. З цього часу Котин став і «королем» показових виступів, створюючи на льоду невеликі вистави (найбільш запам’яталися виступи під муз. М.Джексона і жартівливий номер з американкою Д.Томас). Традиційно тяжів до короткої і довільної програм, поступаючись в обов’язкових фігурах . У 1985 став чемпіоном СРСР. Особливе досягнення Котина – чотири срібні медалі чемпіонатів Європи в 1985-88 (причому в 1985 він виграв довільну програму, але в підсумку поступився Й.Сабовчіку через фігур). На чемпіонаті світу 1986Котін – третій в короткій і довільній програмі (з оцінками до 5,9), однак лише 9-е місце в постатях позбавила змоги отримати медаль. Для більш високих результатів на чемпіонатах світу Котіну не вистачало стрибка потрійний аксель , яким володіли всі лідери. Чотири рази вигравав турнір на призи газети «Московские новости» (1981, 1983, 1984, 1986).

Перейшовши в професіонали, Володимир брав участь у турнірах Champions on Ice і ін. Виступав в « Театрі льодових мініатюр » І. А. Бобріна.