«Гаряча фаза» сезону 2018/2019 розпочинається турніром Skate America, який традиційно відкриває серію Гран прі  з фігурного катання серед сеньйорів. У шести турнірах-етапах виступлять практично всі «зірки» фігурного катання, але на льодових аренах можна буде побачити і нові імена, що характерно для постолімпійських стартів, зазначається у релізі Міжнародної спілки ковзанярів (ISU).

Уже за день в американському місті Еверетт(штат Вашингтон) на лід вийдуть учасники першого етапу Гран прі, серед яких одиночники чемпіон світу Нетан Чен (США), бронзовий призер чемпіонату світу Сатоко Міяхара(Японія), срібні медалісти чемпіонату світу в спортивних танцях на льоду Медісон Хабелл/Захарі Донох’ю.

Наступний етап – Skate Canada відбудеться в канадському місті Лаваль (передмістя Монреаля) 26-28 жовтня. Зіркову команду, що виступить у цих змаганнях, очолюють у чоловічому одиночному катанні срібний призер Олімпійських ігор та чемпіонату світу японець Шома Уно, бронзовий призер чемпіонату чотирьох континентів Джейсон Браун (США), у жіночому одиночному катанні  срібний призер Олімпіади Євгенія Медведєва (РФ), срібний призер чемпіонату світу Вакаба Хігучі (Японія),  в парному катанні – бронзові призери чемпіонату світу Ванесса Джеймс/Морган Сіпре(Франція) .

Вперше у ролі міста, що приймає етап Гран прі, виступить Гельсінкі. Столиця Фінляндії проведе 2-4 листопада третій турнір серії. До нього готуються,зокрема, одиночники дворазовий олімпійський чемпіон японець Юдзуру Ханю, дворазовий бронзовий призер чемпіонатів світу Боян Цзинь (КНР), олімпійська чемпіонка Аліна Загітова(РФ), п’ятиразова чемпіонка /Європи Кароліна Костнер(Італія)…Раніше заявлені дворазові призери чемпіонатів світу американські танцюристи Медісон Чок/Еван Бейтс щойно знялися зі змагань.

Серія продовжиться в Хіросімі (Японія) турніром NHK Trophy  9 -11 листопада. На «домашній» лід вийдуть Шома Уно та Сатоко Міяхара. У спортивних танцях на льоду у боротьбу включаться срібні призери Олімпійських ігор, триразові чемпіони світу Габріелла Пападакіс/Гійом Сізерон. Українські шанувальники фігурного катання спостерігатимуть за цим етапом з підвищеним інтересом, оскільки саме в цьому турнірі виступатимуть наші спортсмени – танцювальний дует Олександра Назарова/Максим Нікітін та Ярослав Паніот у чоловічому одиночному катанні.

З Японії Гран прі повернеться до Європи: 16-18 листопада в Москві відбудеться п’ятий етап серії. У число учасників увійшли,зокрема, Юдзуру Ханю,  Аліна Загітова, Медісон Чок/Еван Бейт.

Останній,шостий етап, пройде у французькому Греноблі 23-25 листопада. Серед зіркових претендентів на перемогу – Нетан Чен, Євгенія Медведєва, Боян Цзинь, Габріелла Пападакіс/Гійом Сізерон.

За даними ISU, загалом  для участі в змаганнях Гран прі запрошено по 43 спортсмена у чоловічому та жіночому одиночному катанні, 25 спортивних пар та 35 танцювальних  дуетів. Кількість учасників для кожного заходу – по 12 чоловіків та жінок, 8 спортивних пар та 10 танцювальних пар. По 6 кращих у кожній дисципліні увійдуть до фіналу, який відбудеться у Ванкувері (Канада) 6-9 грудня 2018 року.