У чоловічому одиночному катанні наразі відбуваються революційні зміни,що наочно продемонстрував останній чемпіонат світу з фігурного катання у Гельсінкі.

Про це заявив відомий український фігурист та тренер,який працює у США, призер чемпіонату світу-1994, чемпіон Європи-1996 В’ячеслав Загороднюк у коментарі для нашого сайту.

«Такого потужного і різкого скачка в ускладненні програм фігуристів давно не було. Стрибки у чотири оберти стали звичним явищем,але тут ми побачили ще й бездоганну техніку виконання,тобто кількість переросла у якість», – сказав Загороднюк.

За його словами, остання розминка у довільній програмі на ЧС-2017 – це «космос».

«Спостерігалася справді унікальна річ: шість стрибків у чотири оберти у Нейтана Чена,причому на тренуванні він робив сім(!), по чотири у Юдзуру Ханю,Шоми Уно,Бояна Цзина…Загалом 22 учасники чемпіонату світу,які виступали у довільній програмі, стрибали квади. Але Юдзуру був непереможний. Він продемонстрував чудову цілісну програму і неймовірне катання. Дворазовий чемпіон світу Хав’єр Фернандес програв ці змагання,передусім,психологічно. У короткій він переміг,але у довільній помилявся,хоча розпочав виступ впевнено. У іспанця менший набір стрибків у чотири оберти – два сальхова та тулуп,як виявилося,цього тепер замало. Крім того,гадаю,зіграв свою роль останній стартовий номер», – поділився своїми враженнями тренер.

Він констатував,що різкий поштовх подальшому розвитку фігурного катання здебільшого дають останні два сезони перед Олімпійськими іграми,що наразі й спостерігається.

«Наступний етап – аксель у чотири оберти. Звісно,на Олімпіаді-2018 ми його не побачимо,це завдання для наступного покоління фігуристів. До речі, у Брайяна Орсера є учень,котрий у свої 12 років уже виконує чотири квади, також знаю,що є дівчатка,які на тренуваннях стрибають сальхов у чотири оберти…», – зауважив Загороднюк.

Оцінюючи у цьому контексті виступи у нинішньому сезоні українських одиночників та їхні перспективи, тренер сказав,що наші фігуристи стануть конкурентноздатними лише тоді,коли отримають гідні умови для тренувань.

«В Україні роками не вирішується проблема ковзанок. Про який рівень підготовки можна говорити у такому випадку?», – заявив В’ячеслав Загороднюк.

Нагадаємо, що на чемпіонаті світу, який щойно завершився у Хельсінкі, золоту медаль виборов японець Юдзуру Ханю, на другому місці його співвітчизник Шома Уно, на третьому – китаєць Боян Цзин. Український фігурист Іван Павлов не подолав кваліфікаційний бар’єр, тому у довільній програмі не виступав. На ЧС-2017 розігрувалися також олімпійські ліцензії, проте – не всі. Шість з них спортсмени, у тому числі й українські, будуть мати можливість вибороти на турнірі в Оберсдорфі восени цього року.