Ліцензії на участь у зимових Олімпійських іграх-2018 у Пхьончхані,які вибороли українські фігуристи, не є іменними.

На цьому наголосила старший тренер національної збірної України Марина Амірханова у зв’язку зі зверненнями ряду представників ЗМІ щодо цього питання.

«Термін «олімпійська ліцензія»,зокрема,у фігурному катанні,  означає право країни на участь спортсмена в Олімпійських іграх. Таким чином,ліцензії не є іменними,тобто вони не обов’язково мають дістатися тим спортсменам,силами яких їх було здобуто. Хто саме вирушить на Ігри,у кожній країні визначають самостійно за розробленими критеріями. Для українських фігуристів основним показником буде національний чемпіонат. При цьому враховуватимуться також результати,які вони показували упродовж сезону», – пояснила старший тренер збірної України.

Вона також зазначила,що кваліфікаційні турніри,на яких розігрувалися ліцензії,жодним чином не є відбором на Олімпіаду,як це подавалося у деяких ЗМІ.

«Наші фігуристи знають правила і добре усвідомлюють,що вибороти ліцензію – не означає автоматично потрапити на Олімпіаду. Вони чудово впоралися з першим завданням,а для виконання другого потрібно провести велику роботу. Тому на чемпіонат України,який відбудеться 17-20 грудня,  в обов’язковому порядку мають приїхати усі: відбір буде серйозним»,- заявила Марина Амірханова.

Нагадаємо, у фігурному катанні олімпійські ліцензії для України здобули танцювальна пара Олександра Назарова/Максим Нікітін та одиночники Ярослав Паніот та Анна Хниченкова.