Віденський вальс – вальс в три па (фр. Valse à trois temps), парний бальний танець, де крок виконується у розрахунку на акцію такту. Музичний розмір – 3/4 або 6/8.

Спочатку віденським вальсом називався простіший у виконанні і не вимагав великого танцювального мистецтва вальс в два па (у Франції також іменувався «русским»). У XX столітті ця назва перейшла до ставшого більш популярним вальсу «в три па» [1]: 139-140.

Танець входить в європейську програму змагань зі спортивних бальних танців.

Положення в парі

Положення в парі для вальсу аналогічно положенню інших танців європейської програми: в корпусі партнерка відхиляється від партнера, в нижній же частині тіла відстань між партнером і партнеркою має бути мінімальним. Завдання партнера – дати можливість рухатися партнерці. Для виконання вальсу вправо, коли черговий такт починається з кроку правою ногою, партнерка повинна бути зміщена щодо партнера вправо.

Кроки вальсу вправо

Перший крок кожного такту визначає довжину переміщення пари, він може бути різним по довжині в залежності від необхідності і досвідченості виконавців. Під час другого крок виконується основна частина повороту. Третій крок – допоміжний, на ньому відбувається зміна ноги.

Перший такт

Партнер починає рух обличчям вперед, по ходу танцю. Перший крок виконується з каблука у напрямку між ступень партнерки, з одночасним доворотом ступні вправо, при цьому партнерка робить крок спиною назад. Другий крок – «обхід» навколо партнерки, при цьому сумарний кут повороту цих двох кроків повинен скласти 180 °. На третьому кроці виконується приставление вільної ноги.

Другий такт

Партнер починає рух спиною назад, з кроку лівою ногою, тоді як партнерка виконує крок з правої ноги вперед. На наступному кроці необхідно завершити другий оборот в 180 °, таким чином, зробивши повний тур навколо себе. На третьому кроці виконується приставление вільної ноги.