Заняття спортом є дуже енерговитратними, тому важливо правильно відновлюватися після тренувань. Інакше можна забути про хороші результати, а також заробити травми.

Якщо ви будете нехтувати відновленням, то ефективність від ваших тренувань зведеться до нуля. Але відновлюватися – це не означає просто лежати на дивані. Розповідаємо вам про головні правила відновлення після фізичних навантажень.

Не забувати про розтяжку

Всі тренери як один стверджують про необхідність стретчинга після тренування. Проте, багато хто до цих пір його пропускає. Але саме розтяжка знижує ризик отримання травм, прискорює ріст м’язів і дозволяє вашому тілу розслабитися після навантажень. Це не означає, що після тренування вам потрібно ще хвилин 40 займатися стретчингом. Вистачить й 1-2 підходи легкої розтяжки по 15 секунд.

Підтримувати електролітний баланс

Під час тренування і після нього пийте гідрокарбонатно-натрієві мінеральні води або ізотоніки. Вони допоможуть підтримувати оптимальний баланс рідини і електролітів у організмі. І, звичайно, не забувайте регулярно пити чисту природну воду.

Правильне харчування

Наш організм, як машина, – яким бензином ми її заправимо, так вона і буде працювати. Тому, потрібно ретельно стежити за своїм харчуванням і дотримуватися певного режиму.

Після тренування організму потрібно поповнити запаси глюкози, адже під час активних фізичних навантажень рівень цукру в крові знижується. Тому, після занять спортом необхідно, щоб в організм надходили вуглеводи. Але дуже важливо, щоб це були правильні й повільні вуглеводи (каші, овочі, фрукти). А ось швидкі вуглеводи (здобне і солодке) сприяють тільки різким стрибкам глюкози і великому виробленню інсуліну, що знижує імунітет. Якщо після тренування ви не отримаєте необхідного харчування, організм почне використовувати глікоген, який зберігається в м’язах і в клітинах печінки і використовувати його в якості глюкози.

Коли баланс мінеральних речовин буде відновлено, організм почне відновлювати пошкоджені тканини за рахунок синтезу білка. Це відбувається після силових тренувань, які сприяють мікротравмам у м’язах. У цей період дуже важливо поповнити запаси білка в організмі. Тому, під час відпочинку між тренуваннями найкраще вживати сир, рибу і птицю.

Режим сну

Повноцінний і здоровий сон – половина успіху. Саме під час сну відбувається активне відновлення всіх систем організму. Дорослій людині необхідно спати 7-8 годин на добу. Особливо важливо дотримуватися правильного режиму сну тим, хто активно тренується.

Не рекомендується спати відразу після тренування, адже організм повинен «охолонути», а нервова система заспокоїтися. Навіть якщо відчуваєте втому, постарайтеся пересилити себе і не поповзти до ліжка.

Намагайтеся засинати і прокидатися в один і той же час. 

Масаж

Масаж – відмінний варіант для відновлення і розслаблення після тренування. Він допоможе зняти напругу в м’язах і знизити ризик отримання травми. Найкраще, звичайно, звернутися до фахівця. Але якщо у вас немає можливості відвідувати масажний кабінет, слід самому навчитися елементарним технікам самомасажу.

Правильний відпочинок

Як ми вже говорили, відпочивати – це не означає просто сидіти склавши руки і валятися перед телевізором. Кращий відпочинок – це зміна діяльності. Тим більше, дуже важливо у період відпочинку зарядитися позитивними емоціями. Щоб розслабитися між інтенсивними тренуваннями, можна відправитися на прогулянку з сім’єю або покататися на велосипедах. Ще один відмінний варіант для відновлення – відвідування лазні. У лазні ваші м’язи можуть розслабитися, а з організму підуть залишки молочної кислоти, токсини і шлаки. Крім цього, регулярні візити в баню зміцнюють імунітет і допомагають позбавитися від зайвої ваги.

Відпочивайте після тренувань правильно, і тоді ви завжди будете у формі.

Джерело: mixsport.pro