Літня пора – не найцікавіший період  у житті вболівальників фігурного катання. Поки спортсмени «у тиші» готуються до нового сезону, їхнім шанувальникам залишається  хіба що займатися прогнозами в очікуванні стартів… Тому пропонуємо любителям найчарівнішого виду спорту скористатися пропозицією Національного олімпійського комітету й заповнити цю літню паузу власною участю у змаганнях, долучившись до активних спортивних заходів з нагоди Міжнародного олімпійського дня.  Хоча датою  свята є 23 червня, світова спортивна спільнота традиційно відзначає його упродовж місяця.  Не є винятком й Україна. В усіх регіонах у ці дні проводяться «зарядки з олімпійцями», змагання з олімпійських видів спорту, конкурси, вікторини, майстер-класи відомих спортсменів.

Як повідомили нашому сайту в НОК України, 2 червня свято прийде до Києва. На Оболонській набережній його учасників очікує цікава програма. Зокрема, прихильники здорового способу життя матимуть змогу взяти участь у традиційному символічному Олімпійському забігу. Усі, хто вийде на старт, гарантовано отримають подарунковий олімпійський набір та пам’ятний сертифікат за підписами президента Міжнародного Олімпійського Комітету Томаса Баха та очільника Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки.

Кожний охочий зможе відчути себе олімпійцем, спробувавши свої сили у різних видах спорту,запевнили у НОК України.

Реєстрація учасників розпочнеться о 9.30, початок  заходів – о 10.00.

Нагадаємо, Міжнародний олімпійський день відзначається щорічно в пам’ять про відродження олімпійського руху в його сучасному вигляді. Ідея про встановлення спеціального святкового дня,  у який можна було б активно інформувати людей про основні олімпійські принципи, вперше пролунала на 41-й сесії МОК в Стокгольмі в 1947 році. Через рік проект було схвалено офіційно. Історичною передумовою для вибору дати свята послужило представлення на міжнародному конгресі в Парижі 23 червня 1894 року бароном П’єром де Кубертеном доповіді, у якій йшлося про розроблені ним  організаційні основи Олімпійських ігор. Конгрес схвалив його пропозицію відродити традицію давньогрецьких олімпіад з тим, щоб раз на чотири роки проводити “змагальні ігри із запрошенням до участі в них всіх народів”.

МОК рекомендував Національним олімпійським комітетам  з нагоди Олімпійського дня влаштовувати різні спортивні свята,  щоб залучити до них максимальну кількість учасників, поширюючи тим самим олімпійську концепцію «Спорт для всіх».

Варто додати, що Українська федерація фігурного катання  у своїй діяльності успішно втілює в життя зазначений олімпійський принцип. Зокрема, з метою популяризації фігурного катання  у низці міст щорічно проводяться масові змагання спортсменів та аматорів,  які збирають сотні учасників.