Знаменитий український фігурист, олімпійський чемпіон 1992 року Віктор Петренко потрапив до Залу слави світового фігурного катання за великі заслуги та вклад у розвиток цього виду спорту.

Про це йдеться в офіційному релізі американської організації «Музей світового фігурного катання та Зал слави», що знаходиться у  Колорадо-Спрингс (США) http://www.worldskatingmuseum.org/documents/2018%20World%20Hall%20of%20Fame.pdf.

У повідомленні відзначаються досягнення українського фігуриста, який виборов також бронзову нагороду Ігор 1988 року, тричі був призером чемпіонатів світу, а у 1992 році піднявся на найвищу сходинку світового подіуму.

Нагадаємо, що після завершення спортивної кар’єри Віктор Петренко став тренером, виховав чимало талановитих фігуристів. Він є також віце-президентом Української федерації фігурного катання, займаючись на цьому посту координацією міжнародної діяльності організації.

48-річний Віктор Петренко є першим українцем у списку найвидатніших, на думку експертів зазначеної інституції, фігуристов, тренерів, суддів та інших осіб, які мають унікальні заслуги перед фігурним катанням. У поточному році до цього переліку, який ведеться з 1976 року, крім Віктора Петренка, увійшли також олімпійські чемпіони Сідзука Аракава(2006), спортивна пара Олена Валова/Олег Васильєв(1984) та призери Ігор 1976 і 1988 танцювальний дует Ірина Моїсеєва/Андрій Міненков. Крім того, до Залу слави включено китайського тренера Яо Бінь та канадського хореографа Сандру Безіч.