Віце-президент Української федерації фігурного катання на ковзанах (УФФК)Віктор Петренко прибув до Києва із США,де він мешкає, лише на декілька днів. За цей короткий термін знаменитий фігурист,тренер та один з керівників УФФК встиг опрацювати питання роботи федерації,провести майстер-клас з низкою спортсменів на Льодовій арені,а також дати бліц-інтерв`ю нашому сайту.

-Вікторе, влітку Вас було переобрано віце-президентом федерації. Які напрямки роботи входять наразі до Вашої компетенції?

-Вони не змінилися. Я так само виконую обов`язки з координації міжнародної діяльності федерації. Це,зокрема,підтримання міжнародних контактів та зв`язків з різними організаціями, і не лише спортивними,але й культурними,благодійними. Роботи вистачає.

-І все ж, попри щільний графік перебування у Києві, Вас чи не щодня можна було бачити на ковзанці…

-Моя поява на льоду викликана бажанням провести разом з київським тренером Дмитром Шкідченком заняття з юними фігуристами. Так званий погляд зі сторони…Нерідко це допомагає побачити деякі моменти тренувального процесу в іншому ракурсі. Ми плідно попрацювали і я дуже сподіваюся,що мої поради були корисними.

-Вочевидь,Ви консультували й чемпіона України Івана Павлова,котрого тренує Шкідченко. Як можете охарактеризувати цього спортсмена?

-Це досить талановитий фігурист,у нього є свій стиль,хоча,звісно,над ним ще можна (і потрібно!) попрацювати. Іван володіє набором складних стрибків і,що важливо,уже добре виконує на тренуваннях стрибок у чотири оберти. Поки що на змаганнях він обмежується потрійним акселем та рештою потрійних,але я спостерігав,як Павлов стрибає четверний і можу сказати,що це вже близько до успіху. Повторю,що йому треба ще багато працювати,як,зрештою, і будь-якому спортсмену будь-якого рівня.

– Як Ви ставитеся до того, що фігуристи зараз намагаються включати до своїх програм по 3-4 стрибки у чотири оберти?

– …А Нетан Чен навіть п`ять. Я схвально сприймаю ускладнення програм,оскільки цей процес рухає фігурне катання вперед, відкриває його нові можливості. Не погоджуюся з тими,хто стверджує,що чоловіче катання через насиченість складними стрибками втрачає артистичність та видовищність. Є спортсмени,які чудово володіють ковзаном,наприклад,Юдзуру Ханю – він надзвичайно пластичний,я сказав би, як кішка на льоду.

Гадаю,нашим фігуристам потрібно відстежувати й враховувати ці тенденції,йти у ногу з часом.

– У кого ще з українських фігуристів ви бачите перспективу?Чи можна очікувати певного прориву з юніорського ешелону?

– Без сумніву,найбільші наші надії наразі пов`язані (і небезпідставно) з танцювальною парою Олександра Назарова/Максим Нікітін. В одиночному катанні,крім Івана Павлова, відзначу Ярослава Паніота. Цей фігурист уже завтра(15 березня-авт.)стартує на чемпіонаті світу серед юніорів і є сподівання,що він гідно представить Україну. На даний час, це основні «гравці» в українському чоловічому катанні. З дівчатами ситуація проблематичніша. Тут якраз підростає нове покоління,яке,я впевнений,себе ще покаже.

-На Вашу думку,за яких умов українські одиночники можуть повернутися на п`єдестали європейського та світового чемпіонатів?

– Це об`ємне питання,тут потрібно говорити про сукупність умов. Причини,з яких наші спортсмени поки що не посідають призові місця на зазначених турнірах, з`явилися не сьогодні. Інша справа,що темпи та напрями розвитку фігурного катання у світі вимагають швидкого і якісного вирішення проблемних питань. Йдеться,передусім, про умови тренувань наших фігуристів. В Україні ніколи не бракувало талановитої молоді,але з нею треба багато часу проводити на льоду,а справжніх,сучасних тренувальних ковзанок як не було,так і немає. Хіба що в Одесі фігуристи нарешті отримали можливість тренуватися на ковзанці стандартного розміру,але ж для того,щоб повернути їм лід,знадобилося 20 років! Тут спостерігається певна ланцюгова реакція: відсутність належних умов призводить до зменшення набору дітей. А менше дітей,менший вибір…Повертаючись до питання про п`єдестали, скажу так:наші фігуристи обов`язково здобуватимуть медалі,але пришвидшити цей приємний факт може тільки поява в Україні якісних ковзанок.

-Менше,ніж за два тижні у Хельсінкі стартує «особливий»чемпіонат світу,оскільки на ньому розігруватимуться олімпійські ліцензії. Ви взялися б спрогнозувати медалістів?

-У жодному разі не взявся б! Ні в одній дисципліні немає одноосібного претендента на нагороди,тому утримаюся від прогнозів. Скажу лише одне: буде цікаво.

Людмила Власюк.