Змалечку нас захоплювали казки про далекі країни, килими-літаки, чарівні заклинання й фей-хрещених. Багато хто з нас потайки мріяв про чарівну паличку, здатну виконати всі наші бажання й додати у життя дрібку дива. Але що ви скажете на те, що деякі ваші дитячі фантазії – реальність? Ви й самі бачили ці дива, навіть не здогадуючись про них.

Вірте або ні, але чари використовувала ваша мама. Інакше як би вона так легко робила справді нездійсненні завдання? Згадайте своє дитинство, і ви зрозумієте, про що йдеться. Мами як ніхто уміють виконувати такі справи, які інакше як чарами не назвеш.

1. Помах чарівної палички

Чи траплялося вам бути свідком такої ситуації: мама попросила тата купити щось на вечерю, а він забув це зробити? У такі моменти вас охоплювало хвилювання, чи не доведеться лягати спати на порожній шлунок. Але за декілька хвилин мама вже кликала вас вечеряти. Ви поспішали насолодитися смачними наїдками й навряд чи замислювалися, як мамі вдалося їх приготувати, якщо тато забув купити продукти. Швидше за все, мама на кухні мала чарівну паличку (або, припустимо, ложку чи інший чарівний предмет).

2. Навіть мовчання мами має чарівні властивості

Згадайте, як мама реагувала на ваше бажання піти до товариша на День народження. Схвальна усмішка на її обличчі – і ви без слів розумієте: мама дозволила. Але що траплялося, якщо ви говорили, що залишитеся в товариша ночувати? Мама хмурилася й піднімала брову, і ви розуміли, що ваш задум марний. У дитинстві траплялося багато ситуацій, коли мама не вимовляла жодного слова, але ви корилися їй, ніби під дією заклинання.

3. Чарівні дотики

Напевно, кожен із вас пам’ятає неприємні ситуації, коли ви поверталися додому із синцями, забоями та збитими колінами. Але як тільки мама обробляла рани й заспокоювала вас обіймами або ніжними дотиками, біль відразу ж минав. Крім того, чи замислювалися ви коли-небудь про те, чому діти, якщо їм боляче, кличуть маму?

4. Домашня богиня

Ви коли-небудь думали про те, як ваша шкільна форма завжди була випрасувана до ранку понеділка? Як щодня сніданок, обід і вечеря були вчасно готові? Чому тато завжди кликав маму, коли не міг щось знайти? Відповідь проста: мами прекрасно справляються з декількома завданнями одночасно. 24-х годин їм вистачає для того, щоб виконати 1 000 справ.

5. Влада над часом

Якщо ви хотіли вчасно прокинутися вранці, щоб не запізнитися на іспит, або вчасно зустрітися з друзями ввечері, у визначений час прибути на той чи інший захід, усе, що вам було треба – це попросити маму. Вам не потрібно було користуватися будильником: мама будила вас вранці й нагадувала про важливі справи упродовж дня. Схоже, мама могла контролювати час, адже вона ніколи вас не підводила в таких ситуаціях.

6. Ефект Попелюшки

Згадайте, як у казці фея-хрещена перетворила лахміття Попелюшки на прекрасне бальне вбрання. Ваша мама ні в чому не поступається феї-хрещеній. Тепер ви розумієте, як у мами виходило шити вам сукні для свят у дитячому садку, як вона перешивала ваш старий одяг так, що після цього в школі вас вважали головною моделлю.

7. Виконання бажань

Напевно, з вами траплялася така ситуація: ви допізна готуєтеся до іспиту і як тільки починаєте мріяти про чашку какао, у кімнату входить мама з горнятком какао в руках. Або, наприклад, ви вирушаєте в подорож і забуваєте захопити теплі речі. Лаючи себе за неуважність, ви розпаковуєте в готелі валізу і бачите, що мама поклала вам те, чого ви потребували. Це лишень деякі приклади бажань, які для вас виконує мама.

8. Чарівне зілля та його інгредієнти

Коли ви печете пиріг, то кладете його в духовку й чекаєте сигналу готовності. Але ваша мама без жодних сигналів знає, коли пиріг готовий і коли його потрібно виймати. Ви можете попросити в мами рецепт пирога й точно повторити всі інгредієнти та спосіб приготування. Але у вас ніколи не вийде повторити смак маминого пирога. Усе тому, що мами додають до своїх страв ще один секретний інгредієнт – любов.

Напевно, ви можете продовжити цей список і згадати ще багато випадків, які не піддаються логічному розумінню. А якщо так, то це доводить, що мами справді приносять чари в наше повсякденне життя.

Джерело: Розвиток дитини