Віце-президент Української федерації фігурного катання на ковзанах (УФФК), олімпійський чемпіон Віктор Петренко разом з іншими світовими «зірками» фігурного катання візьме участь в благодійному заході зі збору коштів для боротьби з коронавірусом.

Про це повідомляється на сайті міжнародної організації Americares, яка займається, зокрема, доставкою гуманітарної допомоги, медикаментів та захисних засобів у країни, що цього гостро потребують https://www.americares.org

 «Олімпійські чемпіони та чемпіони світу збираються разом, щоб допомогти медичним працівникам, які знаходяться на передньому краї боротьби з пандемією», – йдеться у повідомленні.

До акції, яка відбудеться 17 квітня під назвою Blades for the Brave, долучилася велика група відомих фігуристів з усього світу. Серед них Джеремі Еббот, Брайан Бойтано, Міхал Бржезина, Джейсон Браун, Курт Браунінг, Олексій Биченко, Саша Коен, Грейсі Голд, Катерина Гордєєва, Скотт Гамільтон, Ненсі Керріган, Маттео Ріццо, Тара Ліпінські, Юка Сато, Джонні Вейр та інші. Вони представляють загалом дев’ять країн.

Захід пройде у форматі годинного шоу, організованого Джейсоном Брауном та Грейсі Голд. Він транслюватиметься наживо на  Bladesforthebrave.org, а також у Facebook,Twitter Americares та на каналі YouTube. Учасники розкажуть, як вони тренуються в умовах карантину, покажуть розважальне відео з моментами зі свого життя. За задумом організаторів, фігуристи спонукатимуть глядачів робити пожертвування в Americares, яка «надає необхідні захисні засоби і навчає медичних працівників в гарячих точках COVID-19 в США та в усьому світі».

«Нам надзвичайно пощастило, що ми маємо підтримку таких значних особистостей у фігурному катанні», – заявила  президент Americares Крістіна Сквайрс.

Нагадаємо, 50-річний Віктор Петренко – олімпійський чемпіон (1992), чемпіон світу (1992), триразовий чемпіон Європи (1990, 1991, 1994 рр.), чемпіон світу серед юніорів ( 1984) у чоловічому одиночному катанні.

Він є першим українцем, якого було включено до Залу слави світового фігурного катання.