Змаганнями наймолодших учасників стартував сьогодні в Одесі перший міжнародний турнір з фігурного катання «Кубок Віктора Петренка», який проводиться під егідою Міжнародної спілки ковзанярів (ISU).

На льодовій арені одеського Палацу спорту боротьбу за призи імені олімпійського чемпіона розпочали представники категорій Basic Novice, Intermediate Novice та Advanced Novice в спортивних танцях та одиночному катанні. Перші переможці та призери турніру визначаться завтра саме в цих групах, після чого юні фігуристи поступляться льодом спортсменам старших категорій. Загалом виявили бажання взяти участь в одеських стартах фігуристи десяти країн – Австралії, Білорусі, Великої Британії, Грузії, Естонії, Кіпру, Латвії, Польщі, Узбекистану та України.

В числі українських учасників – чемпіони країни в танцях на льоду Олександра Назарова та Максим Нікітін, срібний призер чемпіонату України в чоловічому одиночному катанні, переможець юніорського чемпіонату України Кирило Лішенко, переможець розіграшу Кубка України в чоловічому одиночному катанні Вадим Новіков, чемпіони України серед юніорів в танцях на льоду Марія Пінчук та Микита Погорєлов.

Розіграш Кубка Віктора Петренка ініційований самим олімпійським чемпіоном з метою подальшого розвитку  фігурного катання в Україні, зокрема, в його рідному місті Одесі.

Чемпіон Олімпійських ігор 1992 в чоловічому одиночному катанні, чемпіон світу, триразовий чемпіон Європи є вихованцем відомої одеської СДЮСШОР «Крижинка», яка нині відзначає своє 45-річчя. Його ідея щорічно проводити міжнародні змагання за Кубок його імені за участю фігуристів всіх вікових категорій була підтримана ISU. Турнір  увійшов також до календаря Української федерації фігурного катання (УФФК) та Єдиного календарного плану Міністерства молоді та спорту України. Цей спортивний захід взяв під свій патронат Національний олімпійський комітет (НОК) України.