Найсильніші українські фігуристи розпочали боротьбу за нагороди національного чемпіонату сезону 2021/2022, який розпочався сьогодні на Льодовій арені Києва. Загалом стартували понад 30 спортсменів, в тому числі всі найвірогідніші претенденти на участь у чемпіонатах Європи, світу та Олімпійських іграх. Саме за результатами чемпіонату України буде сформовано команду учасників найважливіших міжнародних стартів.

Відкрили змагання танцюристи, які виступили з ритмічним танцем. Цього разу на лід вийшли лише три дуети – два харківських Олександра Назарова /Максим Нікітін, Анастасія Саммель/Данило Єфременко та київський Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров.

Надто гострого суперництва між переможцями та срібними призерами минулого чемпіонату в першому виступі не вийшло. Назарова /Нікітін виграли ритм-танець з відривом майже десять балів – 76.40. Голубцова/Бєлобров набрали 66.60 балів і йдуть другими. Саммель/Єфременко з результатом 51.37 замикають трійку учасників.

У жіночому одиночному катанні після короткої програми прогнозовано стала першою  Анастасія Шаботова. Невдача з потрійним акселем, який фігуристка уже успішно виконувала в цьому сезоні на міжнародних змаганнях, не завадила їй набрати найбільшу суму балів – 66.04 і очолити групу лідерів. Чисто виконала свою коротку програму Анастасія Гожва, чим забезпечила собі друге місце – 62.18. Третій результат у Анастасії Архіпової – 59.98. Фігуристка чудово впоралася з потрійними стрибками, зокрема, каскадом 3+3, але помилилася на подвійному акселі.

У чоловічому одиночному катанні «не пішов» потрійний аксель у Івана Шмуратка, але за решту елементів чемпіон України отримав суддівські бонуси і з сумою балів 82.18 розташувався на першому рядку серед десяти учасників. Друга позиція у Кирила Марсака, який зазнав втрат у балах через помилки під час виконання потрійного акселя та потрійного лутца – 63.20. Третім з незначним відставанням йде Гліб Смотров – 61.19.

В парному катанні не змогли взяти участь у змаганнях чемпіони України Віолетта Сєрова та Іван Хобта, відтак на лід вийшла лише одна спортивна пара – Софія Голіченко/Артем Даренський. За прокат короткої програми фігуристи з Дніпра отримали 49.58 балів.

Чемпіони та призери стануть відомі завтра, 8 грудня.