В столиці Боснії та Герцоговини  урочисто відкрився ХІV зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль (ЄЮОФ). У цих масштабних змаганнях беруть участь також двоє українських фігуристів – одиночники Анастасія Архіпова та Андрій Кокура, які увішли до складу юнацької олімпійської  збірної  України.

Стадіоном «Кошево» в Сараєво, який 35 років тому приймав ІV зимові Олімпійські ігри-1984, пройшли під прапорами 46 європейських країн понад 900 молодих спортсменів від 14 до 18 років. Вогонь європейського юнацького фестивалю запалила відома боснійська дзюдоїстка Лариса Церич. Церемонія відкриття відбулася під назвою «Ми створюємо разом» і завершилася грандіозним салютом.

ЄЮОФ 2

На престижному спортивному форумі Україну представляють 22 юних атлета, які виступлять у 5-ти видах спорту: біатлоні, гірськолижному спорті, лижних гонках, фігурному катанні та шорт-треці.

Європейський юнацький олімпійський фестиваль є першим на континенті багатопрофільним заходом для  молодих спортсменів у віці від 14 до 18 років.  Змагання проходять під олімпійським прапором та багаті олімпійськими традиціями: від запалювання вогню до клятви спортсменів. Чимало спортивних «зірок» саме в ЄЮОФ робили свої кроки на міжнародній арені.

Нинішній форум – 14-й за ліком, починаючи з 1993 року. Він відбувається під девізом «Два міста – одна мрія» в Сараєво та Східному Сараєво з 10 по 15 лютого і включає в себе вісім видів спорту. Зокрема, фігуристи розпочнуть свої змагання 13 лютого виступами дівчат та юнаків з короткими програмами. Переможці та призери визначаться 14 лютого.