На конгресі Міжнародної спілки ковзанярів (ISU), який відбудеться в червні 2020 року в таїландському Пхукеті, можуть бути змінені правила парного та одиночного катання.
Як повідомив голова технічного комітету ISU з одиночного та парного катання Фабіо Б’янчетті в інтерв’ю NBC, на розгляд конгресу буде внесено ряд реформаторських пропозицій. Серед них – зміна назви короткої програми на технічну. Також буде переглянуто систему оцінок за технічну складову програми та за компоненти. Новація полягає в тому, щоб в технічній програмі техніка мала вагу 60 відсотків від загальної суми балів, а компоненти – 40 відсотків. У довільній програмі пропонується віддати перевагу компонентам, оцінка яких має становити 60 відсотків від загальної суми.
Крім того, за словами Фабіо Б’янчетті, на конгресі планується обговорити питання щодо єдиного таймінгу короткої та довільної програм. Якщо зараз коротка програма триває 2 хвилини 40 секунд, а довільна – 4 хвилини, то в разі схвалення пропозиції, обидві програми триватимуть по 3 хвилини 30 секунд.
«Суть нововведень – у різних вимогах, різній цінності оцінок за техніку і компоненти в межах кожної з програм, а у фінальних результатах цінність програм буде однаковою… Основна ідея полягає у тому, щоб стимулювати фігуристів прагнути не тільки до складності, але й до якості виконання та приділяти більше часу переходам і хореографічним моментам », – заявив Б’янчетті.
Він наголосив, що в разі схвалення конгресом означених змін, вони наберуть чинності лише з сезону 2022/23.