Харківські танцювальні дуети не припиняли підготовку через пандемію коронавірусу і продовжують тренування вдома в режимі самоізоляції. Про це нашому сайту повідомила відомий тренер Галина Чурілова, яка працює з великою групою танцюристів.
«В умовах карантину мої учні роблять все можливе, щоб залишатися у формі»,- сказала вона.
-Галино Володимирівно, як організовані заняття провідної української танцювальної пари – Олександри Назарової/Максима Нікітіна, яка мала виступити на нині скасованому чемпіонаті світу в Монреалі?
-Саша та Максим, як і всі, займаються загально-фізичною підготовкою, але з власним тренером із ЗФП, який з ними постійно на відеозв’язку. Цей фахівець – справжній майстер своєї справи, вони працювали разом ще до карантину. Він добре знає моїх учнів і займається з ними за власною програмою. Зокрема, зараз дає їм комплекс вправ, спрямованих не лише на підтримання спортивної форми, але й на те, щоб «підкачати» ту чи іншу групу м’язів. Звісно, ми всі сидимо вдома, спілкуємося онлайн, пристосовуємося до цієї непростої ситуації. Крім того, Саша та Максим використовують карантинний час, щоб придумати для своїх програм щось нове, креативне, як вони це зазвичай роблять.
– Решта ваших дуетів також не падають духом?
– Мусимо жити надією, що ситуація зміниться на краще…Всі дуети, в тому числі Дар’я Попова/Володимир Бєліков, Анна Чернявська/Олег Муратов працюють в одному режимі – займаються хореографічною, спеціальною підготовкою, розтягуються, накачують м’язи. Тобто, у них є певні комплекси, які вони виконують в домашніх умовах, але під тренерським відеонаглядом. Потрібно бути фізично підготовленим, коли прийде час вийти на лід.
До речі, у складах наших двох юніорських танцювальних пар сталися зміни. Анастасія Саммель, яка була в дуеті з Микитою Погорєловим, тепер виступатиме разом з Олексієм Щуровим. Олексій був партнером Марії Пінчук, яка, в свою чергу, стала в пару з Погорєловим.
– Чи думаєте ви уже про нові програми?
– Так, ми намітили музику до довільних танців, але компонувати зарано з тих міркувань, що ще незрозуміло, якими будуть правила. Така сама ситуація і з ритмічним танцем, де також наразі немає чіткого розуміння щодо елементів, хоча музику ми уже знайшли. З юніорами ще складніше, оскільки не визначено, яким буде обов’язковий танець. Під час юніорського чемпіонату світу в Талліні повідомили, що ці питання будуть розглянуті на ЧС в Монреалі, але з відомих причин цього не сталося. Залишається сподіватися, що чорна полоса для всього світу та спорту зокрема незабаром мине й життя увійде у звичне русло.