Харківські фігуристи також розпочали льодові заняття в межах офіційних дозволів на відновлення навчально-тренувального процесу. Більше тижня тому на ковзани стали члени збірної команди України, а з понеділка до тренувань долучилися вихованці спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву. Про це нашому сайту розповіла відомий тренер Галина Чурілова, яка працює з провідними українськими танцювальними дуетами Олександрою Назаровою/Максимом Нікітіним та Дар’єю Поповою/Володимиром Бєліковим. 

«Ми вийшли на лід незабаром після того, як було прийнято відповідне рішення уряду. Спочатку – члени національної команди, а тепер і молодші спортсмени, оскільки відкрилася СДЮСШОР. Тренуємося з дотриманням усіх приписів. На Салтівській ковзанці нам дали велику роздягальню, щоб можна було дистанціюватися один від  одного, регулярно вимірюють температуру, скрізь є дезинфектори для рук. Спочатку каталися в масках, але це виявилося надто складно і важко для спортсменів», – сказала Галина Чурілова.

Щодо фізичного стану означених дуетів, тренер зазначила, що фігуристи під час карантину постійно тренувалися вдома і, коли це стало дозволено, на вулиці. Водночас про належну спортивну форму наразі говорити зарано. За її словами, обом танцювальним парам було непросто відразу розпочати льодову підготовку. І хоча вони швидко адаптувалися, великих навантажень поки що немає.

«Зараз займаємося тим, на що зазвичай не вистачає часу, зокрема, акцентуємо на техніці, розкатках, інших елементах катання», – наголосила Галина Чурілова.

Вона також повідомила, що і Назарова/Нікітін, і Попова/Бєліков у новому сезоні виступатимуть з минулорічними програмами.

«Оскільки досі незрозуміло, коли розпочнеться наступний сезон і що з ним взагалі буде, ми вирішили, що доцільніше не витрачати час на постановку нових програм, а зайнятися удосконаленням нинішніх. Ритмічний танець, як відомо, ISU залишив той же, що був у минулому сезоні. Нам видалося логічним не змінювати й довільні. Але – тільки концептуально. Тобто теми, образи – все залишається, а «наповнення» програм, швидше за все, зазнає змін. Адже обидва дуети, перебуваючи на карантині, намагалися придумати щось нове до своїх програм – підтримки, обертання тощо. Тепер, коли вони вже можуть тренуватися у парах, новації випробовуються на льоду. Після цього формуватимемо контент», – розповіла тренер.

Як повідомлялося раніше, згідно з постановою Кабінету Міністрів України, з 11 травня було дозволено тренування членів національних збірних команд, з 22 травня – проведення спортивних заходів без глядачів, з 1 червня  – роботу закладів фізичної культури та спорту.