Майбутній сезон буде непростим для обох провідних українських танцювальних дуетів. Харків’яни Дар’я Попова та Володимир Бєліков, хоча й не розпрощалися остаточно з юніорською категорією, братимуть участь винятково у «дорослих» турнірах, а Олександра Назарова та Максим Нікітін налаштовані довести випадковість своїх невдач у минулому сезоні та продемонструвати своє найкраще катання. Про підготовку своїх учнів до важливих для них стартів нашому сайту розповіла їх тренер Галина Чурілова.

-Галино Володимирівно, якою наразі є ступінь готовності нових програм Попової та Бєлікова?

-Програми уже зібрані, оскільки ми хочемо показати їх на міжнародному турнірі в Дортмунді (10-11 серпня). Хоча, звісно, на цей час  вони ще сируваті.

Прокат програм повністю уже відбувся чи поки що відпрацьовуєте їх фрагментарно?

-Ми уже два тижні катаємо їх повністю. Я взагалі є прихильницею того, щоб розпочинати  прокат  якомога раніше. Хочеться потім посилювати навантаження, щоб  упродовж сезону спортсменам функціонально було легше, щоб прокати були звичною справою.Тому ми щодня катаємо короткий та довільний танці, а потім, звичайно, займаємося  аналізом та деталізацією – щось допрацьовуємо, підправляємо, додаємо.

Напередодні сезону танцюристи мало розповідають про свої нові програми, хіба в загальних рисах…

-Якщо говорити загалом, то довільний танець Даші та Володі поставлений у стилі рок. Це абсолютна протилежність ліриці минулого сезону. Ми постаралися повністю змінити спортсменам  образи, поки вони ще не відбулися у попередніх. Крім того, цього разу надали їм можливість самостійно обрати музику, хоча дещо й доводилося коригувати. Мабуть, це буде своєрідний експеримент. Вдалий він чи ні, з’ясується пізніше. Цей сезон, я би сказала, пробний, Даша та Володя вперше виступатимуть лише у «дорослій» категорії, тому нехай пробують. Якщо виявиться, що напрям не той, будемо змінювати і продовжимо пошук.

-Як іде робота над елементами, що нового вивчили ваші учні?

-Ми спробували ускладнити та видозмінити підтримки, покращити якість обертань– тут була ефективною робота з фахівцями. Зараз із Дашею та Володею займається справжній майстер, заслужений артист України, колишній соліст Харківського театру опери та балету Леонід Володимирович Марков. Він дуже допомагає у створенні образів, привносить своє бачення, додає креативності.

– Який наразі об’єм тренувань дуету?

-Не можу сказати, що надто великий як для рівня цього дуету. Спортсмени катаються двічі на день по 1,5 години.

-Нинішній сезон, як і попередній, ви розпочинаєте  міжнародним турніром NRW Summer Trophy в Дортмунді, який, до речі, Попова/Бєліков  торік виграли. Чим він вас приваблює?

-Торік цей турнір вперше проводився в зручні для нас терміни, на початку серпня. Але важливим моментом я би назвала наявність моніторингу, коли бригада фахівців, яка працювала на змаганнях, демонструє відеозапис і покадрово показує та пояснює виступ тих чи інших фігуристів. Тобто є  дуже цінна можливість отримати напередодні важливих стартів сезону детальну фахову оцінку, наприклад, які елементи уже на належному рівні, що потребує допрацювання  тощо. Минулого року такий моніторинг нам дуже допоміг, тому хотілося б записатися на нього й цього разу.

ПОПОВА b3d55

-В якому режимі і де саме готуються до сезону Олександра Назарова та Максим Нікітін?

– Вони зараз перебувають в Мінську на міжнародному зборі, який проходить під керівництвом  Олександра Жуліна. Я цьому дуже рада, оскільки Жулін, як відомо, тривалий час був тренером Саші та Максима і добре їх знає. Вони поїхали на збір 1 липня, а до цього тренувалися в Харкові  – ми працювали над програмами, шукали елементи, вирішували деякі питання щодо музики, пов’язані з новими вимогами. Що стосується елементів, то Саша і Максим виглядають  непогано. Крім того, я дуже задоволена їхньою налаштованістю на роботу, постійною готовністю тренуватися. До Мінська вони поїхали з серйозним багажем напрацювань, які, за їхніми словами отримали позитивну оцінку міжнародних фахівців.

-Хто ставив програми цьому дуету?

-Постановником є Жулін, ми лише обрали музику для короткого танцю. Що стосується довільного, то ми запропонували стиль і навіть була уже музика, але зрештою зупинилися на іншому музичному супроводі, проте стиль було збережено.  Обидві програми, на мій погляд, вдалі і якщо Саша та Максим будуть так само активно та з ентузіазмом працювати, то все у них вийде.