Українські  одиночники Ксенія Клименко та Гліб Смотров дебютували сьогодні в юніорській серії Гран прі, перший етап якої стартував у Куршевелі (Франція).

Після виконання короткої програми наші спортсмени посіли невисокі місця. 13-річна Ксенія Клименко отримала за свій прокат                       38.97 балів, що принесло їй  лише 27-у позицію. Юна харків’янка старалася якнайкраще представити свою нову композицію на музику з «Тисячорукої  Гуань Інь», але на якості катання позначилося надмірне хвилювання. З однакового для всіх юніорок стрибкового набору учениця Анастасії Гончарової впоралася з подвійним акселем, водночас потрійний ріттбергер їй не підкорився. Не «пішов» у Клименко і каскад. Її оцінка за техніку склала 20.60 балів, а компоненти судді оцінили у 18.37.

КЛИМЕНКО 1 6c1c8

Натомість 13-річному Глібу Смотрову вдалося продемонструвати на арені «Форум» багато чого з того, що він вміє. Чудовий каскад потрійний лутц+потрійний тулуп, подвійний лутц, але фігурист, на жаль, помилився під час виконання потрійного ріттбергера. Чимало  втратив він і на обертаннях. Учень Вадима Честаховського отримав за свою коротку програму («Run Boy Run» Йоанна Лемуана (Woodkid) загальну оцінку – 51.02, складові якої 27.03 та 23.99, і посів 14-е місце.

СМОТРОВ 1 024b6

Перед довільною програмою, яку юніори виконають 24 серпня, лідирує японець Юма Кагіяма – 80.61. Значно відстає від нього Метью Нільсен(США) – 70.19, на третьому місці канадець Алекса Ракич – 69.54.

У турнірі дівчат лише троє фігуристок подолали рубіж 60 балів. Вони й увійшли до лідируючої трійки. Учениці російського тренера Етері Тутберідзе Майя Хромих  та Каміла Валієва з результатами відповідно 67.72 та 62.31 розташувалися відповідно на першому та третьому місцях, а другою йде кореянка Со Єн І –  65.75.  Одиночниці виступлять з довільним танцем 23 серпня.

Нагадаємо, в змаганнях танцювальних дуетів беруть участь українці Софія Лизогуб/Данило Єфременко. Завтра, 23 серпня спортсмени покажуть ритмічний танець. В учнів Галини Чурілової – 9 стартовий номер.