Український танцювальний дует Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров посів 5-те місце на третьому етапі юніорської серії Гран прі, який завершився сьогодні в столиці Латвії. Після ритмічного танцю учні Марії Тумановської-Чайки були восьмими, але чудове виконання довільної програми дозволило їм піднятися на три позиції вище у загальному заліку.
Марія та Кіріл відкатали свій танець на музику Сен-Санса «на одному диханні», продемонструвавши високий темп та якісне виконання елементів, зокрема, твізлів, за які отримали четвертий рівень. Трохи підвело те, що спортсмени затягнули підтримку, за що були покарані суддями «дідакшном». За довільний танець українці отримали досить високу оцінку – 89.99 (5-те місце), а загальна сума балів становить 141.51.
Нагадаємо, що нинішній сезон для Марії Голубцової та Кіріла Бєлоброва – останній серед юніорів. На етапах юніорської серії Гран прі вони є «старожилами», виступаючи на турнірах ЮГП з 2014 року. Незадовго до нинішніх стартів фігуристи повідомили нашому сайту, що провели ефективну літню підготовку, зокрема, вивчили ряд нових елементів. Щодо своєї довільної програми вони зазначили, що вона спонукає їх демонструвати нові можливості у танці, оскільки дещо відрізняється від попередніх програм. «Для нас була не характерна «різка» музика, яка лунає в другій частині програми, але так цікаво пробувати щось нове», – сказав Кіріл.
Дует Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров візьмуть участь ще в одному турнірі ЮГП – у Загребі (Хорватія)25-28 вересня.

ГОЛУБЦОВА ab86c
Перемогу на третьому етапі здобули росіяни – Єлизавета Худайбердієва/Андрій Філатов – 165.59, на другому місці з незначним відривом грузинська танцювальна пара Марія Казакова/Георгій Ревія – 165.26, на третьому – росіяни Софія Тютюніна/Олександр Шустицький – 152.79.
В одиночному катанні юнаків наш Андрій Кокура, поставши у своїй довільній програмі в образі Казанови, повною мірою продемонстрував свої артистичні здібності, що підтверджено другою суддівською оцінкою – 48.86. Щодо стрибкової частини, то ризький етап показав, що вона ще потребує великої роботи. Водночас у довільній програмі дебютант ЮГП впорався зі стрибковими елементами набагато краще, ніж у короткій, отримавши плюси за каскади подвійний ріттбергер+подвійний тулуп, потрійний лутц+ подвійний тулуп, подвійний ріттбергер. Практично безпомилковим був сальхов+ойлер+подвійний сальхов. На жаль, невдалою вийшла спроба виконати потрійний аксель на початку програми. Технічна оцінка українця склала 32.39 балів. Загалом за довільну програму він отримав 80.25 балів – це 20-е місце. Підсумкова сума балів за дві програми також 20-а – 120.99.
Попри результати, Андрій Кокура справив непогане враження своїм катанням, підтвердивши, що має чималий потенціал. На цьому акцентували й спортивні коментатори ризького етапу, які відзначили також постановку довільної програми тренером фігуриста Дмитром Дмитренком, цікаву інтерпретацію образу та креативний костюм спортсмена.

КОКУРА 6f403
Переможцем третього етапу ЮГП став російський фігурист Андрій Мозальов – 223.72. Друге місце у корейця Шейєнг Лі – 218.31, на третю сходинку п’єдесталу зійшов Данило Самсонов (РФ) – 211.62.
Наступний, четвертий етап юніорського Гран прі відбудеться в російському Челябінську без участі українських фігуристів. А в турнірі п’ятого етапу в Гданьську (Польща) 18-21 вересня виступлять одиночники Іван Шмуратко,Єва Шульга, танцювальний дует Анна Чернявська/Олег Муратов, а також дві спортивні пари – Софія Нестерова/Артем Даренський та Катерина Дзіцюк/Іван Павлов.