В австрійському місті Грац стартує 113-й чемпіонат Європи з фігурного катання. Його змагальна програма розпочнеться 22 січня, коли на лід вийдуть з короткими програмами спортивні пари та чоловіки. Серед учасників – українські фігуристи Софія Нестерова/Артем Даренський та Андрій Кокура. В турнірі танцювальних дуетів, які розпочинають боротьбу наступного дня, виступлять Олександра Назарова/Максим Нікітін, а в жіночому одиночному катанні нашу країну презентує Анастасія Гожва.

Як повідомляє офіційний сайт Міжнародної спілки ковзанярів (ISU), загалом в чемпіонаті візьмуть участь 165 фігуристів з 33 країн – членів організації: 35 чоловіків, 38 жінок, 19 спортивних пар та 27 танцювальних дуетів.

З чинних чемпіонів Європи до Грацу приїхав лише французький танцювальний дует Габріелла Пападакіс/Гійом Сізерон, який захищатиме своє звання. У решті дисциплін гарантовано будуть нові переможці, зазначається в огляді ISU.

У змаганнях чоловіків європейський трон є вакантним, оскільки іспанець Хав’єр Фернандес завершив спортивну кар’єру після виграшу семи титулів поспіль, починаючи з 2013 року. Відразу декілька фігуристів сподіваються стати його наступником. Фаворитами вважаються бронзовий медаліст фіналу Гран прі Кевін Еймоз з Франції (seasons best 275.63), срібні призери чемпіонатів Європи, росіяни Олександр Самарін (SB 265.10) та Дмитро Алієв (SB 259.88). Однак не варто недооцінювати й бронзового призера ЧЄ-2019 Маттео Ріццо (Iталія) та бронзового призера ЧЄ-2013 Міхала Бржезіну (Чехія), а серед інших претендентів – Моріса Квітелашвілі (Грузія), Деніса Васильєвс (Латвія), срібного призера чемпіонату світу-2018 Артура Даніеляна (Росія), бронзового медаліста ЧС-2019 Даніеля Грассла (Iталія)…

У жіночому одиночному катанні після успіху в фіналі Гран прі прагнутиме продовжити свій переможний шлях російська «команда» в складі Альони Косторної (SB 247.59), Олександри Трусової( SB 241.02) та Ганни Щербакової (SB 240,92).Всі троє вийшли з юніорських рангів і дебютуватимуть на чемпіонаті Європи. Щербакова та Трусова «озброюються» стрибками у чотири оберти. Крім того, в арсеналі Трусової, а також Косторної – потрійний аксель. В числі інших учасниць варто поспостерігати за Алексією Паганіні (Швейцарія), Ніколь Шотт (Німеччина), Катериною Кураковою (Польща),Катериною Рябовою (Азербайджан).

В парному катанні дворазові чемпіони Європи Євгенія Тарасова/ Володимир Морозов з Росії шукатимуть можливість повернути титул, який вони втратили минулого сезону, програвши французам Ванессі Джеймс/Моргану Сіпре. Попри те, що цього разу Джеймс/Сіпре не беруть участі в змаганнях, конкуренція буде жорсткою. З найкращим результатом сезону – 229.48 вийдуть на лід бронзові медалісти ЧЄ-2019 росіяни Олександра Бойкова/Дмитро Козловський, які тричі в цьому сезоні перемагали Тарасову та Морозова (SB 216.77). Націлені на подіум чемпіони світу серед юніорів-2018 Дар’я Павлюченко/Денис Ходикін (SB 206.56), а також Miнерва Фаб’єн Хазе/Нолан Зегерт з Німеччини (SB 186.16), австрійці Міріам Циглер/Северин Кіфер (SB 182.02),Ніколь Делла Моніка/Маттео Гуарізе з Iталії (SB 182.88).

У спортивних танцях на льоду срібні призери Олімпійських ігор Габріелла Пападакіс/Гійом Сізерон (Франція) збираються вшосте поспіль вибороти титул найсильніших в Європі. Наразі у них найвищий поточний результат сезону – 226.61 балів. Виклик чемпіонам мають намір кинути, передусім, срібні призери ЧС-2019 росіяни Вікторія Синіціна/Микита Кацалапов (SB 212.15), а також володарі срібних та бронзових нагород ЧЄ-2019 відповідно Олександра Степанова/Іван Букін з Росії ( SB 208.81) та італійці Шарлен Ґіньяр/Марко Фабрі (SB 201.34). Можна очікувати сюрпризів і від Лілах Фарх/Льюїса Гібсона (Велика Британія), Тіффані Загорські/ Джонатана Геррейро (Росія), Сари Хуртадо / Кирила Халявіна (Іспанія), Наталі Калішек/Максима Сподирєва (Польща).

Чемпіонат завершиться 26 січня.