Відразу 9 українських фігуристів отримали фінансову допомогу від Міжнародної спілки ковзанярів (ISU) для підготовки та участі у важливих міжнародних змаганнях. Про це повідомила генеральний секретар Української федерації фігурного катання на ковзанах (УФФК) Анастасія Макарова.

«За поданням національної федерації стипендіатами стали одиночники Кирило Марсак, Вадим Новіков, Анастасія Фомченкова, спортивна пара Віолетта Сєрова/Іван Хобта, а також два танцювальні дуети Марія Пінчук/Микита Погорєлов та Ірина Підгайна/Артем Коваль. Спортсменів заохочено в межах програми Development (розвитку), запровадженої ISU для юніорів, які виступають в одиночному катанні, парному катанні та спортивних танцях на льоду», – поінформувала Анастасія Макарова.

Вона зазначила, що згідно з ухваленими ISU правилами подачі заявки на отримання стипендії, кандидати мали відповідати ряду вимог, зокрема, належати до юніорської категорії, брати участь у міжнародних змаганнях в цій віковій категорії та чемпіонаті світу серед юніорів або мати на меті участь у змаганнях ISU. 

«Всі наші стипендіати зарекомендували себе як талановиті та перспективні фігуристи», – заявила Анастасія Макарова. 

За її словами, встановлені ISU розміри фінансової допомоги становлять від 500 до 6 тисяч доларів США для одиночників та від 2 тисяч до 7,200 тисяч доларів США для пар (на двох).

Генеральний секретар УФФК також наголосила, що рішення ISU про виділення стипендій зобов’язує використати означені кошти винятково для підготовки та участі у змаганнях, тобто для купівлі інвентаря, костюмів тощо. Відповідні гарантії надаються спортсменами, їхніми тренерами та федерацією. Друга важлива вимога полягає в обов’язковому продовженні фігуристами спортивної кар’єри як мінімум упродовж двох сезонів з моменту отримання коштів.

Довідка. Програма розвитку ISU була заснована в 1996 році як важливий інструмент для просування і розвитку фігурного катання та ковзанярського спорту. Метою програми є збільшення кількості спортсменів, тренерів та офіційних осіб, що беруть участь в міжнародних змаганнях, покращення якості виступів спортсменів, збільшення числа країн-членів ISU, здатних забезпечити умови для розвитку конкурентоспроможних на міжнародному рівні фігуристів.