Український танцювальний дует Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров  очолив трійку лідерів після виконання ритмічного танцю на міжнародному турнірі Budapest Trophy, який стартував сьогодні в столиці Угорщини.

Виступаючи в змаганнях юніорів, учні Марії Тумановської-Чайки отримали за свою програму 62.51 балів. Наш дует виглядав у першому прокаті змагань сильнішим в усіх сегментах танцю, виконавши його технічно якісно та з властивою їм артистичністю. За елементи українці отримали 34.17 балів, а компоненти судді оцінили у 28.34 балів.

Ще одна наша юніорська танцювальна пара – Марія Пінчук/Микита Погорєлов

також зробила вагому заявку на п’єдестал. Спортсмени йдуть другими із сумою балів 51.18 ( 28.58 за техніку та 22.60 за компоненти). Для вихованців харківського тренера Галини Чурілової перший вихід на міжнародний лід у новому складі (раніше фігуристи виступали з іншими партнерами) виявився вдалим – вони відкатали свою програму під «Бонні та Клайда» емоційно, з настроєм, продемонструвавши хорошу технічну підготовку.

Третє місце посідають угорці Катіка Кедвес/Федір Шаронов – 47.76.

У чоловічому одиночному катанні в категорії сеньйори український спортсмен Іван Шмуратко завершив коротку програму на шостому місці з результатом 60.14 балів.

На початку виступу чемпіон України спробував стрибнути сальхов у чотири оберти, але, як і на попередньому турнірі Nebelhorn Trophy в Оберстдорфі, йому це не вдалося. Не впорався Шмуратко і з потрійним акселем, який досі виконував досить якісно. Зі стрибкових елементів учень Марини Амірханової заробив плюси лише на каскаді потрійний фліп+потрійний тулуп. За техніку наш фігурист отримав 27.64 балів, його друга оцінка – 33.50 балів.  

Виграв коротку програму італієць Деніель Грассл – 82.27, який мав проблеми з лутцем у чотири оберти та потрійним акселем. На другому місці Мауріціо Зандрон з Австрії – 71.78, третім йде Александр Селевко з Естонії – 71.55.

Завтра,16 жовтня чоловіки виступлять з довільною програмою. Цього ж дня ритмічний танець представлять дорослі танцювальні пари. В числі учасників – українці Олександра Назарова та Максим Нікітін. З короткою програмою вийдуть на лід юніорки, серед яких українська фігуристка Анастасія Шаботова.