Найсильніші українські фігуристи, які виступають в «дорослій» категорії, розпочали сьогодні боротьбу за звання чемпіонів країни сезону 2020/2021.

29-й за ліком національний чемпіонат уже має свою історію. Змагання мали відбутися наприкінці минулого року, в традиційному для них грудні, але плани поламала ситуація з коронавірусом. Вперше найголовніший старт сезону було перенесено на два місяці пізніше, що змусило спортсменів суттєво коригувати свою підготовку. Наскільки успішно впоралися фігуристи зі своїми завданнями та викликами вони демонструватимуть упродовж двох днів на столичній «Льодовій арені».

Сьогодні був день коротких прокатів в усіх чотирьох дисциплінах.

У спортивних танцях на льоду неперевершеними були чотириразові чемпіони України, харків’яни Олександра Назарова та Максим Нікітін. Учні Галини Чурілової виконали свою програму (тема з мюзиклу «42 вулиця») практично без помилок, продемонструвавши, зокрема, твіззли четвертого рівня, і з результатом 80.18 балів очолили трійку лідерів. Яскравим та емоційним показав свій ритмічний танець київський дует Марія Голубцова/Кіріл Бєлобров. Учні Марії Тумановської-Чайки йдуть другими (69.07), випереджаючи більше, ніж на чотири бали  харківських танцюристів Дар’ю Попову та Володимира Бєлікова (64.59).

У жіночому одиночному катанні першу позицію утримує також чинна чемпіонка України Анастасія Шаботова. 15-річна учениця Світлани Панової виступила з новою короткою програмою під пісню Біллі Айліш «No time to die» і набрала за прокат 53.36 балів. Фігуристка зібрала стрибковий набір з каскаду потрійний лутц+потрійний тулуп, потрійний фліп, подвійний аксель, але, на думку суддів, не все виконала бездоганно. Також не було зараховано одне обертання.

У коментарі сайту УФФК Анастасія пояснила, що програма ще не напрацьована. Крім того, спортсменка, за її словами, ще не повністю поновилася після перенесеного коронавірусу.

«Моя нова коротка програма повністю ще не відпрацьована, ми її буквально щойно поставили. А взагалі вона класна. Мені пропонувалося дуже багато варіантів музики, під яку я могла б катати, але досить було один раз послухати «No time to die» Біллі Айліш, щоб зрозуміти, що це саме те, що мені підходить. Я давно хотіла таку повільну музику, в ній можна показати себе з іншого боку. Адже в мене завжди були темпові програми, попередня коротка –  латина, ще раніше – також була весела музика. Але настав час показувати більш доросле катання. По-моєму, все вийшло добре, мені програма дуже подобається. Спасибі Івану Ригіні ( чотириразовий чемпіон Італії, нині виступає в шоу-авт.), який присвятив трохи свого часу для постановки», – розповіла Анастасія Шаботова.

На другому місці йде харків’янка Таїсія Спесивцева – 49.45, на третьому – Марія Андрійчук з Білої Церкви, яка набрала 49.30 балів, отримавши найвищу серед усіх учасниць технічну оцінку 25.46.

В чоловічому одиночному катанні  прогнозовано лідирує дворазовий переможець національних чемпіонатів Іван Шмуратко. Учень Марини Амірханової нині, практично на всіх турнірах за своєю участю «штурмує» сальхов у чотири оберти. Наразі виконати цей стрибок належним чином йому не вдалося, зате за потрійний аксель він заробив «плюси», як і за каскад потрійний фліп+потрійний тулуп. Додавши до цього чудові обертання четвертого рівня, Іван Шмуратко отримав від суддів 79.17 балів. Понад 11 балів йому програє перед довільною програмою Кирило Лішенко – 67.80, а майже впритул до нього з результатом 66.08 розташувався Андрій Кокура (всі троє – Київ).

В парному катанні суперництво двох пар-учасниць чемпіонату вивело в лідери  столичний спортивний дует Віолетту Сєрову та Івана Хобту, які все впевненіше почуваються в своїй новій короткій програмі на музику з кінофільму «Хижі птахи: вражаюча історія Харлі Квінн» – 53.77. Спортивна пара з Дніпра Софія Голіченко/Артем Даренський, «спіткнувшись» на потрійному сальхові, посідає друге місце – 49.39.

Завтра,24 лютого спортсмени виступлять з довільними програмами.