Один з наймасштабніших проектів у вітчизняному фігурному катанні  – всеукраїнські змагання юних фігуристів  відкриває новий сезон. Перший раунд – у Дніпрі, де сьогодні стартував відкритий чемпіонат області. Оновлена після ремонту «Льодова арена» обласного центру добре підготувалася до прийому понад 200 фігуристів, які беруть участь в змаганнях у своїх вікових категоріях.

«Загалом було заявлено 290 спортсменів, але сорок з них упродовж останніх двох днів перед стартом змушені були знятися через сезонні застуди. Тому остаточне число  наразі – 250  учасників», – уточнила голова Дніпропетровського відділення Української федерації фігурного катання на ковзанах Ірина Медіна.

МЕДИНА

-І все ж це, здається, більше,ніж у попередні роки?

-Так, справді більше. Раніше ми проводили чемпіонат у вересні і не всі діти підходили до нього в належній готовності, тому й заявок було менше.

-Яким є представництво цих масових стартів?

– Учасники представляють сім регіонів. Це Київ, Дніпро, Одеса, Харків, Херсон, Біла Церква¸ Донецьк, тобто ті  міста, де приділяється багато уваги розвитку фігурного катання. Нагадаю, що згідно з правилами, в змаганнях виступають спортсмени збірних команд областей, спортивних шкіл, клубів. На лід вийдуть діти 2010 року народження і  молодші, а за програмою кандидатів у майстри спорту – 14- річні і старші.

-Ірино Анатоліївно, чим пояснюється, що  обласний чемпіонат проводиться лише серед одиночників? У вас є, наприклад, цікаві, перспективні спортивні пари …

-Так, цьогоріч у програмі не представлене парне катання, хоча, справді, у нас є дві дуже хороші спортивні пари – Софія Нестерова/Артем Даренський та Марія Сіпленко/Данило Єрмаков. Але так сталося, що Даренський  зазнав невеликої травми й наразі не може виступати, а другу пару на цей, перший етап  Всеукраїнських змагань, її  тренер Лілія Батутіна вирішила не заявляти. Вони зараз тренуються, вивчають нові елементи…Щодо спортивних танців на льоду, то, на жаль, танцювальних дуетів в Дніпрі поки що немає.

-Що ви очікуєте від цих стартів?

-Дуже хотілося б, щоб фігурне катання в Україні розвивалося потужніше, щоб наш вид спорту піднявся на більш високий рівень. Ми бачимо, як зараз виступають наші спортсмени на міжнародній арені – є успіхи, є невдачі, але хочеться, щоб вони частіше посідали призові місця. У цьому сенсі важлива увага до підростаючого покоління фігуристів, підвищення рівня їх майстерності, виявлення серед них справжніх талантів. Власне, для цього й проводяться наші змагання. Будемо сподіватися, що вони досягнуть своєї мети.