9 січня в Лозанні (Швейцарія) запалає вогонь третіх зимових юнацьких Олімпійських ігор. До складу збірної команди України, яка візьме участь у цьому масштабному спортивному форумі, увійшли п’ятеро фігуристів – одиночник Андрій Кокура, танцювальний дует Анна Чернявська/Олег Муратов та спортивна пара Софія Нестерова/Артем Даренський.

В історії юнацьких Ігор українські фігуристи залишили «медальний» слід  – у 2012 році в Інсбруку другими призерами в індивідуальних змаганнях стали танцюристи Олександра Назарова та Максим Нікітін, а одиночник Ярослав Паніот  здобув срібну медаль в командному турнірі. У 2016 році в Ліллехамері на другу сходинку п’єдесталу, також у складі команди, піднявся наш одиночник Іван Шмуратко.

На прохання нашого сайту учасники ЮОІ різних років поділися своїми враженнями від минулих змагань та очікуваннями від нинішніх.

Олександра Назарова та Максим Нікітін: «Юнацькі Олімпійські ігри – це унікальна спортивна подія, не схожа на жодну іншу. Після Інсбрука ми брали участь в Олімпійських іграх, Універсіаді, але найяскравіші враження залишилися саме від юнацьких Ігор. Якраз вони дали нам перший досвід виступів у змаганнях такого масштабу і, по суті, стали початком нашої спортивної кар’єри. Ігри цікаві тим, що мають не лише спортивну складову, вони надають великі можливості для спілкування на різних освітніх та розважальних майданчиках. Тому ми радимо всім нашим учасникам: після змагань та тренувань активно спілкуйтеся з однолітками, відвідуйте різні заходи, не приховуйте емоцій! Все це знадобиться у подальшій кар’єрі».

Іван Шмуратко: «Участь в юнацьких Іграх в Ліллехамері – це колосальний спортивний досвід та неймовірні враження! Я розповів про них Андрію (Кокурі), з яким ми часто обговорюємо всі наші виступи в турнірах, і дав  низку порад. Я вірю в наших фігуристів-олімпійців, вірю в Андрія, який, я впевнений, зможе показати своє краще катання. Сподіваюся, що там, в Лозанні, всі вони відчують нашу підтримку!»

Андрій Кокура: «Я заздалегідь припускав, що візьму участь в юнацьких Олімпійських іграх, але все ж відчув дуже сильні емоції , коли це стало фактом. Велике спасибі Івану Шмуратку, який виборов квоту своїми виступами на етапах юніорського Гран прі! В Лозанні намагатимуся кататися якнайкраще – останні дні підготовки ми з тренером Дмитром Дмитренком ретельно працювали, зокрема, над тими технічними помилками, яких я припустився під час чемпіонату України. Очікую від Ігор неймовірних вражень і впевнений, що вони будуть. Адже з досвіду участі в Європейському юнацькому олімпійському фестивалі-2019 знаю, як це хвилююче, коли запалюють олімпійський вогонь, коли всі ходять у формі своїх національних збірних… Сподіваюся, що в Лозанні зможу побувати також на змаганнях з інших видів спорту. Дуже хотілося б побачити біатлон та скелетон».