Другий день чемпіонату України з фігурного катання серед юніорів був насичений не лише змаганнями (медалі розігрувалися у спортивних танцях на льоду, одиночному катанні серед юнаків, парному катанні та синхронному катанні), але й емоціями.

Градус напруги сягнув найвищої позначки у турнірі юнаків,де боротьба у стані лідерів йшла буквально за соті частини балів. Зрештою, саме ця математична величина й визначила кращого з двох претендентів на золоті медалі. Ним став 16-річний Ян Ткаліч з Дніпра,котрий буквально «вирвав» перемогу у досвідченого Ярослава Паніота. За прокат двох програм учень В`ячеслава Ткаченка отримав від суддів рекордну для себе суму – 179,97 балів, у Паніота,який наразі тренується у США у Таммі Гембл, – 179,74.

Після короткої програми Ткаліч йшов другим і хоча відстань між ним та лідируючим Паніотом була невелика, багато хто пророкував перемогу останньому,здебільшого через більш потужну стрибкову частину. Каскад 3-3 та стрибок у чотири оберти,які Ярослав планував чисто виконати у довільній, робили ці прогнози реальними. Та ці козирі не спрацювали і при виконанні стрибків,у тому числі у чотири оберти, Ярослав припустився ряду помилок. Довільну він програв більш технічному Ткалічу, а запасу балів,отриманому після короткої, для перемоги не вистачило.

Вочевидь, Ян не очікував від суперника такого «подарунку». «Я сам вражений….Я виступав перед Ярославом і просто намагався показати все,що вмію та зробити свій прокат максимально чистим. Мені здається,що я з цим впорався,каскади 3-3 та 3-2 виконав добре», – сказав чемпіон в інтерв`ю нашому сайту. Єдине,чим він залишився невдоволеним, були обертання. «Буду працювати над цим», – заявив переможець.

Третє місце зберіг за собою учень київського тренера Віри Вольпової Іван Шмуратко – 163,70. «Я виконав практично все,що можу наразі виконувати. Були,щоправда,помарки у стрибках,але найприкріше,що припустився грубої помилки під час лутца.Вирішив, що у наступному сезоні добре попрацюю над цими проблемами, а також над компонентами, щоб уже кататися, як дорослий», – сказав юний фігурист.

На відміну від бурхливих подій у змаганнях юнаків, у спортивних танцях на льоду було дещо спокійніше. Харківський дует Дарина Попова/Володимир Бєліков після короткого танцю забезпечили собі перевагу перед киянами Марією Голубцовою/Кирилом Бєлобровим майже у десять балів, тому доля першого місця виявилася цілком прогнозованою. Втім, учні Галини Чурілової не дозволили собі розслабитися у довільній програмі і виконали її як і належить чемпіонам. Сума балів «золотого» дуету склала 148,01. Срібні нагороди отримали Голубцова/Бєлобров(тренер Марія Тумановська-Чайка) – 130,21.

«Ми надзвичайно задоволені як своїм катанням, так і результатом, особливо з урахуванням того, що нашому дуету лише 9 місяців. На жаль, сьогодні у нас були дещо повільними обертання, треба попрацювати й над доріжками. Гадаю, що до чемпіонату світу(серед юніорів) ми це виправимо», – сказала після виступу Дарина Попова. 

Бронзові нагороди дісталися надзвичайно артистичним дебютантам – Ользі Гіглавій/Єгору Єгорову з Києва – 120,64. Дует катався настільки емоційно та натхненно, що тренер фігуристів Наталя Воробйова не стримала сліз. « Якщо у короткій програмі Ольга та Єгор були дещо скуті, то у довільній виклалися повністю. Вони виконали усі мої установки, впоралися з музикою, були досить технічні та артистичні. І це – попри те, що виступати разом мої учні почали лише два місяці тому, а Єгор більше року не мав практики», – розповіла тренер нашому сайту.

Залишилася задоволеною виступом своїх підопічних – Анастасії Смирнової та Артема Даренського й тренер з Дніпра Лілія Батутіна. ЇЇ учні були єдиною спортивною парою на чемпіонаті і сьогодні виступали з довільною програмою, показавши результат 99,54 бала. «Через застуду Насті, якій до речі, лише 12 років, ми вийшли на тренування лише за тиждень до чемпіонату. З урахуванням цього, програма була дещо спрощена і у мене немає особливих претензій до її виконання. Хіба що були помилки на обертаннях….», – сказала Лілія Батутіна.

Довільну програму показала сьогодні харківська команда синхроністок,яка також була єдиною на цьому чемпіонаті. Судді оцінили їхній виступ у 67,73 балів.

Завтра на лід з короткою програмою вийдуть дівчата.