Українські танцюристи Дар’я Попова/Володимир Бєліков стали призерами третього етапу юніорської серії Гран прі у спортивних танцях на льоду. На змаганнях, що завершилися сьогодні в литовському Каунасі, вони за сумою двох програм набрали 142.29 балів і посіли третє місце. 

Уже в перший день виступів танцювальних пар учні Галини Чурілової та Мар’яни Козлової дали зрозуміти, що їхні наміри на цьому турнірі серйозні. Отримавши високі оцінки за ритм-танець, вони впевнено увійшли до групи лідерів. Здобуту висоту харків’яни зуміли утримати і в довільній програмі, показавши кращий з трьох прокатів свого нового танцю у нинішньому сезоні. Ліричну історію під музику Шопена вони «розповіли»  яскраво та емоційно, продемонструвавши чисте виконання елементів,зокрема, нових цікавих підтримок. Якісне катання забезпечило високі оцінки: за довільний танець Попова та Бєліков отримали 84.20 балів – 42.58 за техніку і 41.62 за артистичну складову. Це – четвертий результат.

Нагадаємо, що 16-річна Дар’я Попова та 19-річний Володимир Бєліков втретє беруть участь у змаганнях юніорського Гран прі, але досі на жодному етапі не піднімалися на п’єдестал пошани. Явний прогрес цієї пари дозволяє сподіватися, що це не єдиний її успіх у нинішньому сезоні.

Перше місце на етапі в Каунасі дісталося росіянам  Аріні Ушаковій/Максиму Некрасову – 168.17. Другими стали американці  Евонлі Нгуєн/Вадим Колесник – 161.84.

Досить непоганий результат показав на  «Жальгіріс-арені» наш Іван Шмуратко. У змаганнях юнаків він увійшов до першої десятки попри те, що підготовка фігуриста до сезону не була повноцінною через отриману ним серйозну травму. «Весною, якраз тоді, коли треба було вчити елементи, Іван пошкодив голеностоп і понад місяць провів у гіпсі. На ковзани став лише наприкінці травня», – розповіла перед стартами тренер спортсмена Марина Амірханова.

Screenshot 2018 09 08 ISU Junior Grand Prix

Вочевидь, саме ці обставини не дозволили 16-річному українцю показати катання, на яке він здатний. Сьогодні у новій довільній під  пісню Алессандро Сафіна «Lunatu» Івану не вдалося впоратися з більшістю стрибків, зате потрійний аксель, який останнім часом «не давався» йому з вищеозначених причин, фігурист виконав на «плюси». Судді оцінили довільну програму  українського спортсмена у  103.49 балів ( восьме місце) , а в загальному заліку Шмуратко набрав 158.12 балів і замкнув десятку кращих.

Перемогу на третьому етапі ЮГП здобув американський фігурист Ендрю Торгашев – 201.63, у котрого також були чималі проблеми зі стрибками. На другому місці росіянин Кіріл Яковлєв- 199.01, на третьому – Юто Кісіна (Японія) – 191.80.

Наступний етап юніорської серії Гран прі відбудеться в Річмонді (Канада) 12-15 вересня. Українські спортсмени у цих змаганнях участі не беруть.