Елвіс Стойко ( англ. Elvis Stojko ; рід. 22 березня 1972 року , Ньюмаркет , Онтаріо ) – канадський фігурист , що виступав в одиночному розряді. Дворазовий срібний олімпійський призер , триразовий чемпіон світу, семиразовий чемпіон Канади.

Батьки назвали його Елвісом в честь співака Елвіса Преслі , так як були його прихильниками. Згодом Стойко часто виступав у показових програмах під пісні Преслі.

Батьки Стойко іммігрували до Канади в 50-х роках XX століття, батько приїхав з Словенії в 1955 році, а мати втекла з Угорщини в 1956 році після введення радянських військ .

Елвіс почав кататися на ковзанах у віці 4 років і виграв першу медаль, коли йому було шість. У дитинстві він також займався карате і в 16 років отримав чорний пояс. Іноді він включав елементи бойових мистецтв в свої програми на льоду.

Основна увага Стойко приділяв складним стрибків, першим виконав каскад з четверного з подвійним стрибком (обидва стрибка – кожухи , 1991), а потім четверного з потрійним стрибком (кожухи, 1997, один суддя виставив за техніку максимальну оцінку 6,0).

Стойко написав книгу про свою спортивну кар’єру – «Серцем і душею». Також він залучений в Дитячий благодійний фонд Рональда Макдональда в Канаді.

На чемпіонаті світу 1991 Стойко став першим фігуристом, вдало виконав каскад з четверним стрибком (четверний тулуп – подвійний тулуп), зайняв тільки шосте місце, з огляду на те, що судді виставили невисокі оцінки за артистизм. У 1992 вперше отримує медаль на чемпіонатах світу .

На чемпіонаті світу 1994 Стойко виграв обидва види змагань, в довільній програмі чисто виконав четверний тулуп і 8 потрійних стрибків, отримавши оцінки включаючи 6,0, що дозволило стати вперше чемпіоном світу. На Олімпіаді 1994 після короткої програми посідав друге місце (його головні конкуренти ( Курт Браунінг , Брайан Бойтано і Віктор Петренко ) відкатали свої програми з помилками). У довільній програмі на музику до фільму «Дракон. Історія Брюса Лі »виконав 7 потрійних стрибків, включаючи два потрійних акселя, ставши срібним призером.

Сезон 1994/1995 Стойко почав з травми під час чемпіонату Канади. Незважаючи на це, він виграв чемпіонат світу 1995. Після короткої програми він посідав друге місце, програючи Т.Елдріджу , але виконав більш складну довільну програму і виграв свій другий чемпіонат світу. На чемпіонаті світу 1996 після короткої програми після падіння на потрійному Аксель займав сьоме місце, в довільній програмі виконав каскад четверний тулуп – подвійний тулуп, і лише 5 потрійних стрибків, зайнявши лише четверте місце.

Елвіс Стойко виграв фінал Гран-прі 1997, виконавши вперше в історії каскад четверний тулуп – потрійний тулуп. На чемпіонаті світу 1997 Стойко займав після короткої програми четверте місце. Лідер, Олексій Урманов , знявся після короткої програми. У довільній програмі Елвіс Стойко зайняв перше місце і виграв чемпіонат світу в третій раз, знову виконавши каскад четверний тулуп – потрійний тулуп.

На Олімпіаді тисячу дев’ятсот дев’яносто вісім Стойко був одним з фаворитів. У короткій програмі чисто виконав каскад потрійний аксель – потрійний тулуп, потрійний лутц , подвійний аксель і займав 2 місце. Канадський суддя поставив другу оцінку 6.0 . У довільній програмі посів друге місце і виграв своє друге олімпійське срібло. Під час довільної програми Стойко отримав травму, внаслідок чого не брав участі в показових виступах, а потім і в чемпіонаті світу 1998.

Оговтавшись від травми, Стойко виступив на чемпіонаті світу 1999, де зайняв 4 місце. Після 8 місця на Олімпіаді 2002 завершив кар’єру.