Елізабет БайтаковнаТурсинбаєва ( каз. Елізабет Байтаққизи Тұрсинбаева ; нар. 14 лютого 2000 року , Москва , Росія ) – казахстанська фігуристка , що виступає в одиночному катанні . Перша доросла фігуристка в історії, яка виконала четверний стрибок (сальхов) на офіційних змаганнях.

Срібний призер чемпіонату світу 2019 року , срібний призер чемпіонату чотирьох континентів 2019 року , срібний призер зимової Універсіади 2019 року , бронзовий призер II зимових юнацьких Олімпійських ігор (2016), чотириразова чемпіонка Казахстану (2014-2017), бронзовий призер зимових Азіатських ігор 2017 року .

Елізабет народилася в Москві, де її батько Байтак Турсинбаев, юрист за освітою (закінчив Карагандинський університет в 1992 році), займався бізнесом. Мати, Султаналіева Падішахан, уродженка Аксійського району Киргизької РСР, закінчила економічний факультет МГУ ім. М. Ломоносова. Коли мати Падішахан була в пологовому будинку, вона часто дивилася фільм «Клеопатра» з Елізабет Тейлорі так назвала свою дочку. У дитинстві Елізабет багато хворіла, імунітет був дуже слабким, і батьки привели її в секцію фігурного катання, як раніше і сина Тимура. Тимур став двічі чемпіоном клубу ЕШВСМ «Москвич», виграв ряд російських і міжнародних турнірів. Але батько часто вивозив своїх дітей і на казахстанські турніри і, коли Ліза навесні 2013 року завоювала “золото” в першості Москви серед юніорів, і її включили до збірної Москви і Росії, зібрався сімейну раду і прийняв рішення, що виступати Елізабет буде за Кизилординську область і Казахстан . Яким Кизилординській області Кримбек Кушербаєв взяв Лізу під свою опіку. А з весни 2014 року спонсорську допомогу почала чинити нафтова компанія «СП« Казгермунай ».

З тих пір Елізабет стала тричі чемпіонкою Казахстану серед дорослих в грудні 2014, 2015 , 2016.